צה"ל הודיע: הסתיים המבצע בשכונת זייתון - 90 מחבלים חוסלו

בתום שבוע של פעילות עצימה שבמהלכה חוסלו 90 מחבלים והושמדו יותר מכ-300 מטרות - צה"ל הודיע על סיומו של המבצע בשכונת זייתון העזתית |במסגרת ההתקפה הושמדה מפקדה צבאית שמוקמה בתוך מתחם בית ספר

חדשות כיפה חיים גרבי, חדשות כיפה 17/05/24 14:59 ט באייר התשפד

צה"ל הודיע: הסתיים המבצע בשכונת זייתון - 90 מחבלים חוסלו
פעילות צה"ל בעזה, צילום: דובר צה"ל

צה"ל הודיע היום (ו') כי בתום שבוע של מבצע ופשיטות מדוייקות הסתיים המבצע בשכונת זייתון. במסגרת הפעילות חוסלו יותר מ-90 מחבלים והושמדו יותר מ-300 מטרות טרור על ידי אוגדה 99. חטיבת הנח"ל, חטיבת כרמלי (2) והיחידה הרב ממדית פשטו על שכונת זייתון, השמידו תשתיות טרור רבות, מנהרות התקפיות, מחרטה לייצור אמל"ח, בורות שיגור ומפקדות חמאס ששימשו את הארגון לתכנון והוצאה לפועל של פעילות טרור נגד כוחותינו.

יותר מ-90 מחבלים חוסלו

בשבוע האחרון, הלוחמים חיסלו יותר מ-90 מחבלים, איתרו והשמידו תשתיות תת-קרקע ואמצעי לחימה רבים. במסגרת ההתקפה, בהכוונה מודיעינית של אמ"ן ושב"כ, הושמדה מפקדה צבאית שמוקמה בתוך מתחם בית ספר עין ג'אלות. בית הספר שימש כמפקדה צבאית של ארגון הטרור חמאס ובוצעו ממנו שיגורי נ"ט וירי מרגמות לעבר כוחות צה"ל.

מעל 100 מטרות הותקפו

בנוסף, חטיבת האש 990 בשיתוף חיל האוויר תקפו יותר מ-100 מטרות במרחב ובמקביל לפעילות בזייתון, כוחות צק"ח 679 פעלו במרחב מסדרון מרכז הרצועה ובשכונת בקשי, חיסלו מחבלים וחשפו והשמידו תשתיות תת-קרקע.