מלחמת מגן וחץ
מלחמת מגן וחץ

באוניברסיטה העברית מתנגדים למעצר המרצה המסיתה: "מוטרדים מאוד"

במייל שנשלח לסטודנטים, באוניברסיטה העברית יצאו נגד מעצרה של נדירה שלהוב-קיבורקיאן: "במדינה דמוקרטית אין מקום לעצור אדם בגין התבטאויות כאלה, מקוממות ככל שיהיו"

חדשות כיפה חדשות כיפה 19/04/24 11:40 יא בניסן התשפד

באוניברסיטה העברית מתנגדים למעצר המרצה המסיתה: "מוטרדים מאוד"
נדירה שלהוב-קיבורקיאן, צילום: Chaim Goldberg,Flash90

לאחר שהוחלט להאריך את מעצרה של פרופסור נדירה שלהוב-קיבורקיאן החשודה בהסתה לטרור, באוניברסיטה העברית יצאו נגד מעצרה ובמייל שהפיצו לכלל הסטודנטים נכתב: "האוניברסיטה העברית מתנגדת נחרצות לרבים מהדברים שאמרה פרופסור שלהוב-קיבורקיאן לפני כחודש, וגם פעלה בתקיפות בנושא זה. יחד עם זאת, אנו מוטרדים מאד ממעצרה של פרופסור שלהוב-קיבורקיאן, אם אכן המעצר מבוסס על הדברים שאותם אמרה בפומבי".

"קוראים לשחרר את פרופסור שלהוב-קיבורקיאן ממעצר באופן מיידי"

עוד הוסיפו באוניברסיטה כי "במדינה דמוקרטית אין מקום לעצור אדם בגין התבטאויות כאלה, מקוממות ככל שיהיו". בסיום ההודעה נכתב: "אנו קוראים לשחרר את פרופסור שלהוב-קיבורקיאן ממעצר באופן מיידי".

המשטרה עצרה את פרופסור נדירה שלהוב-קיבורקיאן

כזכור, המשטרה עצרה אתמול (ה') את פרופסור נדירה שלהוב-קיבורקיאן בחשד להסתה לטרור וזאת לאחר שהאשימה את ישראל ברצח עם בעזה והטילה ספק בפגיעות המיניות בטבח השבעה באוקטובר. תחילה באוניברסיטה העברית הודיעו על השעייתה של המרצה אולם שבועיים לאחר מכן הודיוה על החזרתה לאחר שנטען כי "חזרה בה".