אחרי השתיקה הישראלית: בן גביר מגיב בזלזול לתקיפה באיראן

בישראל שומרים על שתיקה ולא לוקחים אחריות על התקיפה באיראן אך השר לביטחון לאומי החליט להתייחס בכל זאת לאופי התקיפה ולבקר אותה באופן מרומז: "דרדלה!"

חדשות כיפה חדשות כיפה 19/04/24 09:23 יא בניסן התשפד

אחרי השתיקה הישראלית: בן גביר מגיב בזלזול לתקיפה באיראן
בן גביר, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

לאחר התקיפה המיוחסת לישראל על בסיס אווירי באספהאן, בישראל נשמרת השתיקה בנושא ואף גורם ישראלי לא לקח אחריות על התקיפה. עם זאת, השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, התייחס בכל זאת באופן מרומז לתקיפה והביע ביקורת על עוצמתה. בציוץ שהעלה לרשת החברתית X כתב בן גביר: "דרדלה!".

דיווחים: "ישראל תקפה בסיס אווירי באספהאן"

מוקדם יותר דווח ברשתות הזרות, כי במהלך הלילה (ה') ישראל תקפה את נמל התעופה באספהאן בתגובה לתקיפה חסרת התקדים האיראנית לעבר ישראל במוצאי שבת. גורמים אמריקניים אישרו לרשתות ABC, ניו יורק טיימס ופוקס ניוז כי ישראל ביצעה תקיפה מוגבלת בשטח איראן, ושלושה גורמים בטהרן אישרו כי אכן הייתה פגיעה בשדה התעופה.

דיווח: התקיפה בוצעה באמצעות טילים | כלי תקשורת באיראן: יורטו 3 כטב"מים

עוד דווח ברשת ABC כי התקיפה הישראלית בוצעה באמצעות "טילים ישראליים" אך בתקשורת האיראני דווח כי מערכות ההגנה האווירית הצליחו ליירט מספר כלי טיס בלתי מאויישים, ואילו דובר תוכנית החלל האזרחית של איראן אמר כי המל"טים שהופלו שוגרו מתוך איראן. במקביל בטלוויזיה הממלכתית של איראן פרסמו הבוקר תיעודים מאזור התקיפה המעידים על קיומה של שגרה באזור.

נמלי התעופה באיראן הושבתו בזמן התקיפה

במהלך התקיפה, לפי סוכנות הידיעות האיראנית "מאהר" כלל הטיסות האזרחיות לטהראן, אספהאן ושיראז הופסקו, אך כבר הבוקר כאמור באיראן הודיעו על הסרת כלל זה ההגבלות על טיסות ושדות התעופה חזרו לפעילות מלאה.