מלחמת מגן וחץ
מלחמת מגן וחץ

דיווחים על תקיפה ישראלית באיראן: "הותקף בסיס אווירי באספהאן"

שלושה כלי טיס בלתי מאוישים נצפו בשמי אספהאן בשעה 3:30 לפנות בוקר | התקשורת באיראן: כלי הטיס יורטו | גורמים בטהרן מסרו לניו יורק טיימס כי בתקיפה נפגע בסיס אווירי |מקור צבאי לפוקס ניוז: "ישראל ביצעה תקיפה מוגבלת באיראן"

חדשות כיפה חדשות כיפה 19/04/24 07:39 יא בניסן התשפד

דיווחים על תקיפה ישראלית באיראן:  "הותקף בסיס אווירי באספהאן"
תקיפה ישראלית, אילסוטרציה, צילום: 27א

התגובה הגיעה: על פי הדיווחים ברשתות הזרות, במהלך הלילה (ה') ישראל תקפה את נמל התעופה באספהאן בתגובה לתקיפה חסרת התקדים האיראנית לעבר ישראל במוצאי שבת. גורמים אמריקניים אישרו לרשתות ABC, ניו יורק טיימס ופוקס ניוז כי ישראל ביצעה תקיפה מוגבלת בשטח איראן, ושלושה גורמים בטהרן אישרו כי אכן הייתה פגיעה בשדה התעופה.

דיווח: התקיפה בוצעה באמצעות טילים | כלי תקשורת באיראן: יורטו 3 כטב"מים

עוד דווח ברשת ABC כי התקיפה הישראלית בוצעה באמצעות "טילים ישראליים" אך בתקשורת האיראני דווח כי מערכות ההגנה האווירית הצליחו ליירט מספר כלי טיס בלתי מאויישים, ואילו דובר תוכנית החלל האזרחית של איראן אמר כי המל"טים שהופלו שוגרו מתוך איראן. במקביל בטלוויזיה הממלכתית של איראן פרסמו הבוקר תיעודים מאזור התקיפה המעידים על קיומה של שגרה באזור.

נמלי התעופה באיראן הושבתו בזמן התקיפה

במהלך התקיפה, לפי סוכנות הידיעות האיראנית "מאהר" כלל הטיסות האזרחיות לטהראן, אספהאן ושיראז הופסקו, אך כבר הבוקר כאמור באיראן הודיעו על הסרת כלל זה ההגבלות על טיסות ושדות התעופה חזרו לפעילות מלאה.

סנקציות הוטלו על הגורמים המעורבים במתקפה האיראנית

לצד התגובה הצבאית הישראלית שהגיעה במהלך הלילה, אתמול הודיעו ארה"ב ובריטניה (ה') על הטלת סנקציות חריפות נגד הגורמים אשר היו מעורבים במתקפה. במסגרת ההחלטה משרד האוצר האמריקני הודיע על סנקציות חדשות נגד תעשיית הכטב"מים, הפלדה והרכב של איראן ובריטניה הודיעה גם היא על סנקציות דומות.

בין יעדי הסנקציות: חברות המעורבות בתוכנית הכטב"מים

הסנקציות שהוחלט להטיל יחולו בין היתר על 16 אישים ושתי חברות שמעורבות בתכנית הכטב"מים של איראן, על חמש חברות שמספקות חומרים לתעשיית הפלדה האיראנית ועל שלוש חברות שקשורות לתעשיית הרכב של איראן.

בכתבה זו נעשה שימוש בתמונות וסרטונים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות, הנכם מתבקשים לפנות אלינו עם הצילום המקורי בדוא"ל office@kipa.co.il