אישה בת 70 זכתה ב-16 מיליון שקלים בלוטו - זה הנדר שהבטיחה לקיים

מזל בגיל השלישי: משתתפת קבועה בהגרלות הדאבל לוטו גילתה להפתעתה כי זכתה בפרס הגדול. היא סיפרה על ההתרגשות שבקבלת הכסף, ועל החלום הישן: "נדרתי לעצמי שאם אזכה אכניס ספר תורה על שם הוריי"

חדשות כיפה חדשות כיפה 17/04/24 13:52 ט בניסן התשפד

אישה בת 70 זכתה ב-16 מיליון שקלים בלוטו - זה הנדר שהבטיחה לקיים
מפעל הפיס. ארכיון, צילום: מפעל הפיס

בהגרלת הלוטו שנערכה במוצאי שבת לפני שבועיים, זכה טופס יחיד במסלול הדאבל לוטו, בפרס הראשון בסך 16 מיליון שקלים. שבוע וחצי לאחר ההגרלה הגיעה לבית מפעל הפיס הזוכה המאושרת מאותה הגרלה.

"הופתעתי מאוד לגלות על הזכייה בלוטו"

הזוכה, בשנות ה־70 לחייה, המתגוררת במרכז הארץ, סיפרה לאנשי מפעל הפיס: "אחת לשבועיים אני שולחת באופן קבוע טופס דאבל לוטו רב הגרלתי מלא של 10 טבלאות, המשתתף באופן רציף ב־4 הגרלות. אני נוהגת לסמן ידנית את ארבע הטבלאות הראשונות עם מספרים קבועים שמלווים אותי המון זמן. למספרים הספציפיים האלה אין משמעות מיוחדת עבורי. אין סיבה מיוחדת מדוע בחרתי להישאר עם אותם מספרים. אני מניחה, שמה שצריך לקרות קורה".

ואכן קרה. הטבלה הרביעית בטופס, אותה מילאה באופן ידני, הניבה לזוכה את הזכייה בפרס הראשון. את הזכייה גילתה הזוכה אצל הזכיין, כשבאה לשלוח שוב טופס דאבל לוטו. "הטופס השתתף ב־4 הגרלות, ויום למחרת ההגרלה האחרונה, במסגרת סידורים שונים, עברתי ליד דוכן מפעל הפיס, על מנת לבדוק ולשלוח בשנית את הטופס. הייתי מאוד מופתעת לגלות שזכיתי. הטופס היה אצלי בתיק יותר משבוע ולא היה לי שמץ של מושג על כך".

הטופס הזוכה ב-16 מיליון שקלים

הטופס הזוכה ב-16 מיליון שקלים צילום: מפעל הפיס

מתכוונת להכניס ספר תורה עם כספי הזכייה

עוד שיתפה הזוכה: "במשך הזמן השתעשעתי עם עצמי במחשבות מה הייתי עושה אילו הייתי זוכה. דבר אחד בטוח, יש לי חלום שנדרתי לעצמי, שאם אזכה בפרס, ולא חשוב מה יהיה הסכום, אדאג לרשום ספר תורה על שם הוריי".

זו לא התוכנית היחידה שיש לזוכה לעשות עם כספי הזכייה. הזוכה עוד סיפרה: "הייתי ממש רוצה לשדרג את מקום מגוריי הנוכחיים. עכשיו תהיה לי אפשרות להגשים חלום ישן, בית עם גינה. משהו שאני רוצה הרבה שנים ותמיד השתעשעתי בבדיקה של מחירי בתים למרות שידעתי שאין לי אפשרות כזו. אפשר להגיד שאני די מעודכנת כמה יעלה לי לשדרג את הנכס שלי, הרבה לפני שידעתי שאוכל להגשים משאלת לב זו". עוד שיתפה הזוכה: "התקופה הזו שלפני החג מסמלת אביב ופריחה והתחדשות ואני מרגישה שאני פותחת פרק חדש ומרגש בחיי, עם הגשמת החלומות שהיו לי".