גלנט בתרגיל מלחמה בחיפה: "המסר שלי לציבור - מוכנות ודריכות בכל הנושאים"

שר הביטחון השתתף בתרגיל לבחינת מוכנות העורף למלחמה במחוז חיפה ויצא במסר לציבור: "מוכנות ודריכות בכל הנושאים. הדבר הזה חיוני על מנת שנדע להיערך למקרה ומשהו יקרה, בין אם ביוזמת אויב, ובין אם ביוזמתנו"

חדשות כיפה חיים ג'רבי, חדשות כיפה 03/04/24 18:59 כד באדר ב'

גלנט בתרגיל מלחמה בחיפה: "המסר שלי לציבור -  מוכנות ודריכות בכל הנושאים"
יואב גלנט, צילום: David Cohen/Flash90

ברקע החשש הגובר בישראל מתגובה איראנית לחיסול הבכיר בסוריה, שר הביטחון יואב גלנט, כינס היום (ד') תרגיל לבחינת מוכנות העורף האזרחי במחוז חיפה לתרחישי מלחמה, יחד עם שר החינוך יואב קיש, , מפקד פיקוד העורף האלוף רפי מילוא, וגורמים נוספים. במסגרת התרגיל, נבדק הקשר בין השלטון המקומי, משרדי הממשלה וגופי הביטחון וההצלה, בדגש על מעבר מהיר משגרה לחירום.

"מוכנות ודריכות בכל הנושאים"

שר הביטחון הדגיש כי האפשרות שישראל תתמודד עם תרחיש מלחמתי לאור הצורך להשיב את תושבי הצפון לביתם - גובר. בסיום התרגיל הוסיף גלנט: "כמי שאחראי על כך שהמשק בשעת חירום יפעל, המסר שאני רוצה להעביר לציבור: מוכנות ודריכות בכל הנושאים. הדבר הזה חיוני על מנת שנדע להיערך למקרה ומשהו יקרה, בין אם ביוזמת אויב, ובין אם ביוזמתנו".

"חשיבות מכרעת לאופן שבו העורף נערך בסביבת חיפה"

עוד הוסיף שר הביטחון: "יש חשיבות מכרעת לאופן שבו העורף נערך בסביבת חיפה. העיניים של אזרחי ישראל מופנות אלינו, אליכם, מסתכלים איך אנחנו נערכים ואיך אנחנו עובדים. למסר המחייב ולהתייצבות כאיש אחד יש חשיבות רבה, לא רק מבחינת הביצוע, אלא גם מבחינת ההקרנה למיליוני אנשים, ואני חושב שבעניין הזה כולנו צריכים להיות מאוחדים סביב המטרות שלנו, וזה לנצח במלחמה הזאת, וחלילה אם יקרה משהו נוסף להיות ערוכים אליו".

"אנחנו מעדיפים את דרך ההסדרה וההסכמה"

גלנט הדגיש: "אחד הנושאים שיגיעו לפתחנו בתקופה קרובה יהיה כיצד אנחנו מתמודדים עם הנושא של החזרת התושבים לבתיהם. אנחנו מעדיפים את דרך ההסדרה וההסכמה שתביא לכך שיוסר האיום, עלינו לקיים היערכות לאפשרות כוחנית בלבנון שיכולה לקחת בחשבון גם את התרחיש שאנחנו מתארים פה, שזה תרחיש של מלחמה וצריך להיות מוכנים לנושא הזה ולהבין שזה יכול לקרות".

"אתגר קשה למדינת ישראל, קטסטרופה לחיזבאללה וללבנון"

גלנט יצא באזהרה לחיזבאללה: "אנחנו לא מייחלים למלחמה בלבנון, אני אומר לכם שמלחמה כזאת תהיה אתגר קשה למדינת ישראל, אבל היא תהיה קטסטרופה לחיזבאללה וללבנון, לא פחות מזה ובמיוחד בבירות ובדרום לבנון".

לסיום חתם שר הביטחון: "אנחנו צריכים להיות ערוכים ומוכנים לכל תרחיש ולכל איום, כנגד אויבים קרובים וכנגד אויבים רחוקים. אנחנו נדע כיצד להגן על אזרחי ישראל ואנחנו נדע כיצד לתקוף את האויבים שלנו ואנחנו מחויבים בהכנה גם בצה"ל, גם במערכת הביטחון וגם במרחב האזרחי".