החשבון נסגר: כתב אישום נגד נהג האוטובוס מהתאונה הקטלנית בירושלים

כתב אישום הוגש לבית הדין לתעבורה בירושלים נגד הנהג אשר גרם ברשלנות להידרדרות אוטובוס ולגרימת מותם של אם ושתי בנותיה. כתב האישום מייחס לנהג שלוש עבירות של גרימת מוות ברשלנות

חדשות כיפה חיים ג'רבי, חדשות כיפה 03/04/24 18:30 כד באדר ב'

החשבון נסגר: כתב אישום נגד נהג האוטובוס מהתאונה הקטלנית בירושלים
התאונה הקטלנית בירושלים, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

פרקליטות המדינה הגישה היום (ד') לבית משפט לתעבורה בירושלים כתב אישום כנגד מולייה יהייס (51) מבאר שבע, לאחר שבמסגרת עבודתו כנהג אוטובוס גרם ברשלנות להדרדרות האוטובוס לעבר עוברי אורח רבים, ביניהן אם ושתי בנותיה שמצאו את מותן בתאונה.

התקלה באוטובוס שגרמה להורדת הנוסעים

מכתב האישום שהוגש באמצעות עו"ד אדר ארז מפרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) עולה כי בתאריך 11.8.22 יצא יהייס לנסיעה בקו 402 מהתחנה המרכזית בירושלים לכיוון העיר בני ברק. במהלך הנסיעה עצר יהייס את האוטובוס בתחנה שברחוב שמגר, פתח את דלת תא המטען והעלה נוסעים. לאחר עלייתם, ניסה יהייס לסגור את דלת תא המטען ללא הצלחה. לאחר שהתייעץ עם מרכז הבקרה של אגד, הורה יהייס לנוסעי האוטובוס לרדת ולחכות לאוטובוס הבא.

איפס את מערכת החשמל ולא הרים את ידית הבלם

בשלב זה וכאשר האוטובוס ריק מנוסעים, החליט יהייס לאפס את מערכת החשמל של האוטובוס. לשם כך, יצא מן האוטובוס מבלי שמשך את ידית הבלם, כך שמערכת הבלימה היחידה שנותרה פועלת באותו רגע הייתה המערכת החשמלית. יהייס איפס את תיבת החשמל ובכך ניטרל גם את מערכת הבלימה החשמלית.

שלוש נהרגו מפגיעת האוטובוס שהידרדר

בעקבות נטרול מערכת הבלימה החשמלית, החל האוטובוס להדרדר במורד הרחוב, עלה על המדרכה, והמשיך עד שהתנגש בתחנת אוטובוס וגדר בסמוך לקניון "רב שפע". כתוצאה מההדרדרות, פגע האוטובוס במספר רב של הולכי רגל, ביניהן שושנה גלושטיין ז"ל בת ה-40 ושתי בנותיה, חיה גלושטיין ז"ל בת ה-7 וחנה גלושטיין ז"ל בת השנתיים, אשר מצאו את מותן.

שלוש עבירות של גרימת מוות ברשלנות

בנוסף, נפצעו בתאונה אחד-עשר עוברי אורח נוספים בדרגות שונות, ביניהם בת 21 ששתי גפיה התחתונות נקטעו מעל הברכיים וקטין בן 6 אשר נגרם לו נזק פנימי, חבלות ושברים. כתב האישום מייחס ליהייס שלוש עבירות של גרימת מוות ברשלנות וכן ריבוי גרימת נזק לאדם ולרכוש. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט לפסול את רישיון הנהיגה הציבורי של יהייס.