מלחמת מגן וחץ
מלחמת מגן וחץ

ההנחיה של משרד החינוך: אסור לבוא עם התחפושות האלה לבתי הספר

בצל המלחמה והחשש כי המצב הביטחוני המתוח מביא עימו קשיים רגשיים בקרב ילדים, משרד החינוך מנחה את בתי הספר לא לאפשר הגעת תלמידים בתחפושת שעלולה לעורר בהלה

חדשות כיפה חדשות כיפה 25/02/24 13:50 טז באדר א'

ההנחיה של משרד החינוך: אסור לבוא עם התחפושות האלה לבתי הספר
תחפושות בפורים, צילום: Avshalom Sassoni,FLASH 90

לקראת חג הפורים הקרב ובא, בצל המלחמה, משרד החינוך מפרסם היום (א') הנחיות לצוותים החינוכיים בנוגע לאופי ציון החג במסגרות החינוך, בהתאם למציאות הביטחונית ולמאפייני התקופה הנוכחית.

המשרד ממליץ למנהלים ולמורים לקיים שיח עם קהילת התלמידים וההורים כיצד נכון לציין את החג, ולעודד את התלמידים והמשפחות ליטול חלק בשמחת החג, באופן ובסגנון שנכונים להן, מתוך כבוד והכרה בדאגה או בעצב שהן חוות. כמו כן, במסגרת ההנחיות, יש להקפיד להימנע מהגעה בתחפושות העלולות לעורר פחד, בהלה, או פגיעה באחר.

קריאת מגילה. אילוסטרציה

קריאת מגילה. אילוסטרציה, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ינוהל שיח עם התלמידים על התחפושות

לאור זאת, כבר במהלך הימים הקרובים הצוותים החינוכיים ינהלו עם התלמידים שיח על התחפושת שבכוונתם לבחור, במטרה לחשוב יחד איתם כיצד לבחור תחפושת שתיתן להם ביטוי אישי יצירתי ומשמח, מבלי לסכן את המתחפשים ואת סביבתם. כמו כן, התלמידים נדרשים לגלות רגישות ואחריות אישית בבחירת התחפושת, כדי לא לפגוע באחר.

תלמיד שיגיע לבית הספר או לגן הילדים בתחפושת שעלולה לאיים ולזרוע פחד או לפגוע ברגשותיהם של אחרים - יתבקש , בתאום עם ההורים, להחליף את התחפושת. מוסדות החינוך יעדכנו על כך מראש את ציבור ההורים והתלמידים בבית הספר או בגן הילדים.