מלחמת מגן וחץ
מלחמת מגן וחץ

הרמטכ"ל: "יש מי שעוסק במו"מ לשחרור החטופים - אנחנו עוסקים בלחימה"

הרמטכ"ל ערך הערכת מצב בצפון רצועת עזה והציג את הישגי צה"ל: "יש אזורים שכבר היינו בהם, ואנחנו חוזרים עם מודיעין טוב יותר ועושים הישג שהוא הרבה יותר עמוק, תרתי משמע, גם לתוך האדמה, גם בפגיעה באויב"

חדשות כיפה חדשות כיפה 24/02/24 19:58 טו באדר א'

הרמטכ"ל: "יש מי שעוסק במו"מ לשחרור החטופים - אנחנו עוסקים בלחימה"
הרמטכ"ל בצפון רצועת עזה, צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל הרצי הלוי קיים היום (שבת) הערכת מצב בצפון רצועת עזה יחד עם מפקד פיקוד הדרום, אלוף ירון פינקלמן, מפקד אוגדה 162, תת-אלוף איציק כהן ומפקדים נוספים. הלוי הבהיר במהלך הערכת המצב כי צה"ל שב לפעול בצפון רצועת עזה ומעמיק הישגים: "יש אזורים שכבר היינו בהם, ואנחנו חוזרים עם מודיעין טוב יותר ועושים הישג שהוא הרבה יותר גבוה והרבה יותר עמוק, תרתי משמע, גם לתוך האדמה, גם בפגיעה באויב".

עוסקים בלחימה - יש לה השפעה של שחרור החטופים

הרמטכ"ל התייחס למשא ומתן לשחרור החטופים המתנהל ברקע הלחימה ואמר כי צה"ל ממקוד בלחימה. "אנחנו בימים של משא ומתן על שחרור החטופים, לא יודע להגיד לאן זה יתפתח, יש מי שעוסק בזה, אנחנו עוסקים בלחימה". עם זאת, הלוי הדגיש: "יש קשר בין הדברים. ההישגים שלכם, עוד גדוד שאתם מפרקים, עוד תשתית תת קרקע, עוד שכונה שמבצעים שם את השמדת התשתיות, והאוכלוסייה שמתפנה למרחבים בטוחים - כל הדברים האלה ביחד לוחצים אותנו, אני מקווה מאוד, גם להישג בעניין שחרור החטופים".

"מאמץ הלחימה הוא הפעולה הכי אפקטיבית שעוזרת למי שנושא ונותן"

בסיום הצהיר הרמטכ"ל: "זו מטרת מלחמה, יש לנו כוונה לעשות הרבה מאוד כדי לממש אותה, ומאמץ הלחימה הוא הפעולה הכי אפקטיבית שעוזרת למי שנושא ונותן בכל מיני מקומות על שחרור החטופים. זה המנוף שאנחנו מורידים על חמאס, ואתם מורידים אותו מצויין, צריך להמשיך ולהוריד אותו חזק, אני מקווה שנדע לתרגם אותו גם לשחרור החטופים".