בת משפחת ביבס בקול רועד: אולי סמוטריץ' היחיד שאומר את האמת

בת הדודה של שירי ביבס הגיבה להתבטאות של שר האוצר שעוררה סערה ושיתפה בכאב: "יש לי איזושהי תובנה שאולי הוא היחיד שאומר את האמת בפרצוף"

חדשות כיפה חדשות כיפה 21/02/24 16:00 יב באדר א'

בת משפחת ביבס בקול רועד: אולי סמוטריץ' היחיד שאומר את האמת
משפחת ביבס, צילום: מטה החטופים

יפעת זיילר, בת הדודה של שירי ביבס הגיבה להתבטאות של השר סמוטריץ' שעוררה סערה ותקפה: "אמירות כאלה פוגעות בי באופן אישי. זו לא האמירה הראשונה שלו". בהמשך הוסיפה זיילר כי היא חוששת שמדובר באמת הכואבת: "ההלם הראשוני של לשמוע כל פעם משפט כזה, הרגע ואז יש לי איזושהי תובנה שאולי הוא היחיד שאומר את האמת בפרצוף - האמת הכואבת שאנחנו המשפחות צועקות: 'תגידו לנו כבר את האמת, מה קורה?'".

ההתבטאות של סמוטריץ' שעוררה סערה

כזכור, שר האוצר בצלאל סמוטריץ' עורר סערה ציבורית גדולה כשאמר השבוע כי החזרת החטופים הוא אינו הדבר הכי חשוב כרגע. בראיון לכאן רשת ב' התרעם סמוטריץ' על אלה שעושים "תחרות" בין השבת החטופים להשמדת חמאס. הוא נשאל בראיון האם החזרת החטופים זה לא הדבר הכי חשוב בעיניו, וענה תשובה חד משמעית.

"לא, זה לא הדבר הכי חשוב" אמר סמוטריץ' בתגובה לשאלת המראיין, והבהיר את עמדתו: "למה לעשות תחרות? מה זה חשוב עכשיו? צריך להשמיד את חמאס. זה חשוב מאוד, אבל גם אתה מבין שאמירות 'בכל מחיר' זו בעיה. צריך להחזיר את החטופים, צריך להפעיל לחץ על חמאס".

"מי שקורא לעסקה בכל מחיר, יביא לתבוסת ישראל במלחמה"

מיד לאחר הריאיון מיהר סמוטריץ' לפרסם הבהרה: "נשאלתי בראיון האם החזרת החטופים זה לא הדבר הכי חשוב לפני השמדת חמאס והניצחון במלחמה. תשובתי ברורה: רק על ידי השמדת החמאס והניצחון במלחמה נחזיר את כל החטופים. מי שקורא לעסקה בכל מחיר, יביא לתבוסת ישראל במלחמה וגם ירחיק את הסיכוי להחזיר את החטופים הביתה".