מלחמת מגן וחץ
מלחמת מגן וחץ

ההנחיה של הרבנים הראשיים בעקבות האסון הנורא: "יום מר ונמהר"

בעקבות האסון הנורא שבו נפלו 21 לוחמים הרבנים הראשיים מבקשים מהציבור להמשיך בתפילות ובתחנונים ולקרוא פרקי תהילים בסוף כל תפילה. "מבכים מרה את האסון הנורא שפקד את חיילי צבא ההגנה לישראל"

חדשות כיפה חדשות כיפה 24/01/24 18:47 יד בשבט התשפד

ההנחיה של הרבנים הראשיים בעקבות האסון הנורא: "יום מר ונמהר"
הרבנים הראשיים, צילום: Olivier Fitoussi,Flash90

בעקבות האסון הנורא שבו נפלו 21 לוחמים, הרבנים הראשים לישראל הרב יצחק יוסף והרב דוד לאו פנו לציבור במכתב מיוחד, ובו קראו להמשיך להרבות בתפילה, בתחנונים ובאמירת פרקי תהילים בסוף כל תפילה. הרבנים הדגישו: "בפרט בימים אלו, ימי השובבי"ם, המסוגלים בתפילה ובתחנונים לישועת עם ישראל".

מכתב לרבנים ראשיים

מכתב לרבנים ראשיים צילום: ללא

המכתב המלא של הרבנים הראשיים

במכתב לציבור הרחב, כתבו הרבנים: "הננו מבכים מרה את האסון הנורא שפקד אמש את חיילי צבא ההגנה לישראל, יום מר ונמהר בו נפלו בפעילות בעזה חיילים רבים ויקרים, בעת המערכה הקשה על קיומנו בארץ ישראל".

"לבנו ולב כל ישראל מבכה, דואב ודוה על חיי הנעורים של החללים שנקטעו באיבם על ידי בני עולה הקמים עלינו. ונושא את זיכרונם עמנו. והננו שולחים בזאת את תנחומינו למשפחות השכול הרבות שהקריבו את היקר להם מכל".

הרבנים יצאו בקריאה לציבור: "הננו קוראים בזאת לכל אחינו בית ישראל, להמשיך להרבות בתפילה ובתחנונים לפני בורא עולמים, בפרט בימים אלו, ימי השובבי"ם, המסוגלים בתפילה ובתחנונים לישועת עם ישראל, באמירת פרקי תהילים בסוף כל תפילה".

"ויהי רצון שהשם יתברך ישמור את שארית ישראל ואת כל חיילי ישראל וכוחות הבטחון, ויזכור ברחמיו ובחסדיו את עם מרעיתו ויושיענו למען שמו, יאמר די לצרותינו, ויגאלנו גאולת עולמים. אמן".