צה"ל מכחיש: "חומרים והקלטות לא נמחקו"

דניאל הגרי מכחיש כי חומרים המתעדים את הטבח בשמחת תורה נמחקו ממאגרי צה"ל: "הגישה לחומרים חסומה בפני מי שאינו נדרש לעסוק בהם"

חדשות כיפה חדשות כיפה 03/12/23 20:07 כ בכסלו התשפד

צה"ל מכחיש: "חומרים והקלטות לא נמחקו"
הכניסה לבארי אחרי התופת, צילום: Yossi Zamir/Flash90

לאחר שעלו דיווחים על כך שחלק מהחומרים המתעדים את הטבח בשמחת תורה נמחקו ממאגרי צה"ל, דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי מכחיש את הדיווחים. "בניגוד לפרסומים העולים ביממה האחרונה, חומרים והקלטות המתעדים את אירועי ה-7/10 לא נמחקו או הועלמו".

לדברי הגרי, "כלל החומרים מהמערכות המבצעיות של צה"ל הקשורים לאירועים מתועדים, שמורים ונגישים לגורמים הרלוונטים כמו חומרים מבצעיים אחרים, הגישה לחומרים חסומה בפני מי שאינו נדרש לעסוק בהם. כל טענה אחרת הינה משוללת כל יסוד".

דובר צה"ל נשאל האם סרט הזוועות ישוחרר לציבור - כך הוא השיב

נזכיר כי תא"ל דניאל הגרי נשאל על הפצתו של הסרט לציבור הישראלי, ובתשובתו אמר דובר צה"ל כי צריך לנהוג ברגישות בסוגיה וכי הסרט יוקרן במקומות רלוונטיים. "דובר צה"ל אסף את כלל החומרים שנמצאו בשטח על ידי הכוחות השונים, וכל זה הצטבר אצלנו. צריך להגיד בכנות שאנחנו שואלים כל משפחה לפני שאנחנו מכניסים סרטון שמופיעים בה אנשים מאותה המשפחה. יש משפחות שאומרות במפורש שצריך לשמור על התמונות הללו ברגישות גדולה", אמר הגרי. "אני חושב שצריך לפעול ברגישות ולשמור על כבוד המשפחות. נראה את הדברים במקומות הרלוונטיים".