מלחמת מגן וחץ
מלחמת מגן וחץ

שעות לפני העסקה, גלנט נפגש עם לוחמי שייטת 13: "תתארגנו, יהיה המשך"

מחר צפויה לצאת לפועל העיסקה לשחרור חלק מהחטופים בשבי בחמאס בתמורה להפסקת אש ושחרור אסירים, שר הביטחון נפגש היום עם לוחמי שייטת 13 והשמיע מסר ברור: "צריך להפעיל על חמאס לחץ, דם יהודי אינו הפקר"

חדשות כיפה חדשות כיפה 23/11/23 20:08 י בכסלו התשפד

שעות לפני העסקה, גלנט נפגש עם לוחמי שייטת 13: "תתארגנו, יהיה המשך"
גלנט עם החיילים, צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון יואב גלנט נפגש היום (ה') עם לוחמי שייטת 13 ואמר: "זו תהיה הפוגה קצרה, בסיומה תימשך הלחימה בעוצמה, ויווצר לחץ שיחזיר חטופים נוספים. צפויה לחימה נוספת של חודשיים לפחות"

שר הביטחון יואב גלנט, הגיע היום לבסיס שייטת 13, שם קיים סקירה על פעילות היחידה במלחמה יחד עם מפקד חיל הים האלוף דוד סער סלמה, סגן מפקד היחידה ומפקדי הפלגות. גלנט הביע את הערכתו בפני הלוחמים על פעילותם לבלימת מחבלי חמאס בעוטף עזה ולהשמדת תשתיות טרור במסגרת הפעולה הקרקעית בשטח הרצועה ועבר על התוכניות המבצעיות להמשך הפעולה בעזה.

"הדרישות שלהם אלה דברים אחרים לגמרי ולא שחרור אסירים"

בסיום הביקור, גלנט שוחח עם הלוחמים והבהיר: "אנחנו הולכים על מנת לחסל את חמאס כמסגרת צבאית ושלטונית. צריך לחסל את שרשרת הפיקוד, גם את אלה שנמצאים למעלה, וגם את אנשי השטח - מ"פים, במג"דים, במח"טים וגם בפעילים בשטח".

גלנט המשיך: "מה שהתברר במבצע הזה כבר מהשלבים הראשונים זה הדבר הידוע והברור שחמאס מבין רק כוח. והמשמעות היא - אם אתה מפעיל עליו לחץ יש עם מי לדבר, אם לא תפעיל לחץ אתה יכול לחכות על הקווים של רצועת עזה במשך חודשים ושנים ואף אחד לא ידבר איתך, כי הדרישות שלהם אלה דברים אחרים לגמרי ולא שחרור אסירים. לכן, הפעלת הלחץ היא בסיס העניין".

"יהיה המשך, כי צריך להשלים את הניצחון"

כמו כל המדינה, גם גלנט התייחס לעסקת החטופים שעתידה לצאת לפועל מחר: "מה שאתם תראו בימים הקרובים זה תחילה של שחרור של חטופים. ההפוגה הזאת תהיה קצרה. מה שנדרש מכם בהפוגה הזאת זה להתארגן, להיערך, לעשות תחקירים, להתחמש ולהיערך להמשך. יהיה המשך, כי צריך להשלים את הניצחון ולייצר את המנופים בשביל הקבוצות הבאות של חטופים שיבואו רק כתוצאה מלחץ".

"אני מעריך שבחודש - חודשיים הקרובים לפחות תהיה לחימה עצימה"

גלנט סיים את דבריו ואמר כי: "זו מלחמה אין ברירה. כשחוטפים והורגים לך 1500 אנשים, אתה חייב לייצר מצב שאתה משמיד את הארגון שעומד מולך, אחרת אין לך הרתעה שתאפשר חיים, ואין לך הרתעה שתאפשר חיים במזרח התיכון. אם דם יהודי הופך להיות הפקר אז כל אחד עושה כרצונו, אם יש לו מחיר שאי אפשר לשאת בו, מתייחסים אלינו בכבוד".

"אני מעריך שבחודש - חודשיים הקרובים לפחות תהיה לחימה עצימה, ולאחר מכן יהיו הרבה מבצעים בהם לשייטת יהיה מה לעשות - עד למצב שלא יתקיים איום צבאי מתוך רצועת עזה ויהיה לנו חופש פעולה לעשות מה שאנחנו רוצים בכל רגע נתון".

צפו: גלנט בשיחה עם לוחצי שייטת 13