מלחמת מגן וחץ
מלחמת מגן וחץ

אזעקות בראשון לציון ונס ציונה - פיקוד העורף לתושבי העוטף: לשהות בסמוך למרחב המוגן

אזעקות הופעלו בראשון לציון, נס ציונה ואזור השפלה | פיקוד העורף: בהתאם להערכת מצב על תושבי עוטף עזה לשהות עד להודעה החדשה בקרבת מרחב מוגן

חדשות כיפה חדשות כיפה 25/10/23 18:53 י בחשון התשפד

אזעקות בראשון לציון ונס ציונה - פיקוד העורף לתושבי העוטף: לשהות בסמוך למרחב המוגן
ירי רקטות לעבר ישראל. אילוסטרציה, צילום: Ail Ahmed/Flash90

מלחמת חרבות ברזל: סמוך לשעה 21:32 אזעקות הופעלו בראשון לציון, בת-ים, אלעד, פתח תקווה, ראש העין וחולון. עד כה לא דווח על נפגעים או על נזק. מוקדם יותר, דובר צה"ל אמר בהצהרה לתקשורת כי על תושבי עוטף עזה להישאר בסמוך למרחבים המוגנים וכי בצה"ל מעריכים כי צפוי עוד ירי רקטי למקומות שונים ברחבי הארץ.

פיקוד העורף: לשהות בסמוך למרחב המוגן

פיקוד העורף: בהתאם להערכת מצב, על תושבי האזור עוטף עזה לשהות עד להודעה חדשה בקרבת מרחב מוגן שניתן להגיע אליו בזמן ההתגוננות: ממ"ד, ממ"ק, מקלט, חדר מדרגות פנימי או חדר פנימי. יש להימנע משהייה ומתנועה בחוץ שלא לצורך חיוני. בקבלת התרעה, יש להיכנס למרחב המוגן ולשהות בו למשך 10 דקות.

גם בערים רמלה וחולון, ראשי הערים יצאו בהודעה לתושבים וביקשו להשאר בסביבת מרחב מוגן. בהודעות שיצאו בערים אלו נכתב : "עקב חשש להתרעות צבע אדום באזור המרכז והשפלה בשעות הקרובות, אנא דאגו להימצא באזורים הסמוכים למרחב מוגן. אין צורך להיכנס ללחץ, אלא פשוט להמשיך לנקוט באמצעי זהירות."

מוקדם יותר: רקטות לעבר אילת והכרמל

נזכיר כי רקטות שוגרו מוקדם יותר לעבר אילת ולעבר הכרמל. קצת אחרי השעה 14:00 נשמע פיצוץ באיזור העיר אילת, ודובר צה"ל כתב כי "זוהה שיגור אחד משטח עזה לעבר חבל אילות, שנפל בשטח פתוח. בנוסף, בשעה 13:01 נשמעה אזעקת צבע אדום באיזור הכרמל, ביישובים דלית אל כרמל וכרם מהר''ל. מאוחר יותר עדכנו בצה"ל כי מדובר ברקטה אחת ששוגרה מרצועת עזה והתפוצצה באוויר.

"אנחנו רעבים לנקמה": סרטון נוסף מבעית את תושבי עזה

אחרי הסרטון הראשון שזכה להצלחה רבה, סרטון נוסף שפונה לתושבי עזה והופק על ידי תנועת החזית האזרחית מתאר את ההמתנה של כוחות הביטחון הישראלים ללחימה הקשה שעוד תגיע ברצועה. "המטוסים שלנו פירקו אתכם והלוחמים יגיעו לסיים את העבודה". הסרטון החדש זכה לתגובות נלהבות ושיתופים רבים.

צפו: