מלחמת מגן וחץ
מלחמת מגן וחץ

ראש השב"כ רונן בר מתייחס למחדל: "האחריות עליי, לא הצלחנו לייצר התראה מספקת"

ראש שירות הביטחון הכללי שלח אגרת לעובדי השב"כ ולקח אחריות על המחדל המודיעיני במלחמת "חרבות ברזל" | "למרות שורה של פעולות שביצענו, לא הצלחנו לייצר התראה. כמי שעומד בראש הארגון - האחריות על כך היא עליי. יהיה זמן לתחקירים"

חדשות כיפה חדשות כיפה 16/10/23 18:33 א בחשון התשפד

ראש השב"כ רונן בר מתייחס למחדל: "האחריות עליי, לא הצלחנו לייצר התראה מספקת"
ראש השב"כ רונן בר, צילום: צילום מסך

ראש שירות הביטחון הכללי, רונן בר, לוקח אחריות על המחדל המודיעיני. באיגרת ששלח בר לעובדי השב"כ ובני משפחותיהם, הוא כתב: "למרות שורה של פעולות שביצענו, לצערי, בשבת לא הצלחנו לייצר התראה מספקת שתאפשר לסכל את המתקפה. כמי שעומד בראש הארגון - האחריות על כך היא עלי. יהיה זמן לתחקירים. עכשיו נלחמים".

"מלחמה מסיימים בהכרעה ובשינוי המצב"

בר התייחס למלחמה ואמר כי אנחנו במלחמה, ובמלחמה יש הכרעה: "אנחנו מצויים במלחמה, לא בסבב. סבב מנצחים בתמונת ניצחון ובשקט, מלחמה מסיימים בהכרעה ובשינוי המצב. אין מגבלת גבול, אין מגבלת זמן. עד הסוף".

על פעילות השב"כ אחרי היוודע המחדל ועם המשך הלחימה אמר בר: "כבר ביום הראשון ללחימה הקמנו מערך מיוחד, בשיתוף עם צה"ל, לאיתור, זיהוי וריכוז מאמץ להשבת חטופים ונעדרים, כמו גם צוותים ייעודיים שונים, על פי תכליות הלחימה".

"אנשינו גילו גבורה, עוז ורוח לחימה. אינספור סיפורי גבורה, חתירה למגע ללא היסוס"

באגרת כתב בר על רוח הלחימה של עובדי השב"כ: "אנשינו גילו גבורה, עוז ורוח לחימה. הכוחות התפרסו בזירה ועברו מקרב לקרב, אל מול עשרות מחבלים. איבדנו עשרה מאנשינו הטובים ביותר, נפצעו רבים מאיתנו, אנשי השירות איבדו את קרוביהם. אינספור סיפורי גבורה, חתירה למגע ללא היסוס".

לדבריו, "כלל עובדי הארגון הגיעו ליחידות, חפ"קים נפתחו, צוותים ייעודים הוקמו. כל מי שנשא נשק ירד להילחם. הלוחמים יוצאים לטקילה בסיום הלוויה, החוקרים מביאים מודיעין ממחבלים שנתפסו, הרכזים בשטח עברו מלחימה לאיסוף. המשולש המודיעיני חדור מטרה ומייצר מודיעין".