יריד החשיפה לשירות הלאומי-אזרחי יוצא לדרך בשיטה שתקל עלייך לבחור את התקן המושלם

עשרות דוכנים, אלפי מועמדות ורפורמה אחת גדולה – כיצד יראה יריד החשיפה לשירות הלאומי-אזרחי השנה? אלפי נערות מרחבי הארץ יתכנסו כדי לגלות את התקן שעליו חלמו, "אחד מעמודי התווך של החברה בישראל"

שמחה ברנס שמחה ברנס, חדשות כיפה 14/11/22 15:31 כ בחשון התשפג

יריד החשיפה לשירות הלאומי-אזרחי יוצא לדרך בשיטה שתקל עלייך לבחור את התקן המושלם
יריד שירות לאומי, ארכיון, צילום: מנהלת השירות הלאומי אזרחי

בעוד מספר ימים, אלפי תלמידות כיתות י"ב מרחבי הארץ יתכנסו ליריד חשיפה חוויתי וגדול מהרגיל, אשר יפגיש אותן עם מגוון עולמות התוכן והמסלולים המוצעים במסגרת השירות הלאומי-אזרחי בתחומים שונים. עם חלוקה למתחמים לפי נושאים, ורפורמה במערך המיונים – פני השירות הלאומי-אזרחי כפי שלא הכרתם.

יריד החשיפה לשירות לאומי-אזרחי, המתקיים מדי שנה הוא פרי שיתוף פעולה בין רשות השירות הלאומי-אזרחי, החמ"ד ומשרד החינוך – האגף לשירות הלאומי. כמדי שנה, גם הפעם יכלול היריד עשרות רבות של דוכנים שונים, כאשר בכל דוכן יוכלו התלמידות הצעירות לשמוע על הפעילות של בנות השירות באותו ארגון המפעיל שירות לאומי.

השנה הגדילה הרשות את שטח היריד משמעותית ואף תבצע חלוקה של מקומות השירות המוצעים לחלוקה לפי חמישה תחומים: בריאות, רווחה, חינוך, ביטחון וממשלה, בין היתר מתוך הבנה שיש להנגיש את ההתמצאות ביריד, מה שבין היתר הוביל להחלטה על הגדלת שטחו. לאורך היריד ילווה את המועמדות אתר ייעודי, אשר יאפשר להן לסמן ולדרג את העדפותיהן השונות, על מנת להפוך את ההתמצאות בירידה לקלה ונגישה. בנוסף, תיכנס לתוקפה בהדרגה רפורמה בתחום המיונים, אותה מקדמת הרשות, במטרה לייעל ולהפוך את הליך המיון לנגיש יותר עבור מועמדות השירות הלאומי. בנוסף ליריד החשיפה, יעברו הבנות יום מקביל ליום המא"ה בצבא, ולשם כך גם יוקם אתר המרכז את כל תחומי השירות הלאומי וילווה את המועמדות לאורך תהליך המיון, לצד מבחני התאמה לתפקידים, כך שהן יכוונו מראש לתחומי השירות המתאים להן.

לאחר היריד יתקיים מיצג מרכזי בו ינאמו מנכ"ל הרשות לשירות לאומי-אזרחי, ראובן פינסקי, אשר החל לאחרונה את הקדנציה השנייה שלו בתפקיד, ומ"מ ראש מינהל החמ"ד, שוש נגר. פינסקי בירך את הנערות לקראת היריד ואמר כי השירות הלאומי-אזרחי הוא אחד מעמודי התווך של החברה בישראל, "אנו נרגשים לקראת היריד השנתי בו למעלה מ-6,000 צעירות מחפשות איך לתרום בצורה המיטבית לעמם ולמדינתם". 

ראובן פינסקי

ראובן פינסקי צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ

שוש נגר הוסיפה כי החמ"ד מלווה את הבנות לבחירת שירות משמעותי וחושף אותן לכל מגוון האפשרויות המתאימות כל אחת לפי כישוריה ויכולותיה, "אני מברכת את הבנות הבאות לכנס שתמצאנה את המקום בו יצליחו לתרום באופן המשמעותי ביותר למדינת ישראל".

21-22 בנובמבר, בין השעות 09:00-14:00, בנייני האומה בירושלים