שני סרוגים מונו להנהגת ועד ראשי האוניברסיטאות

נשיא אוניברסיטת בר אילן, פרופ' אריה צבן, נבחר לכהן כיו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות: "אני רואה בתפקידי שליחות חשובה" | סגן נשיא ומנכ"ל האוניברסיטה העברית, ישי פרנקל, נבחר לכהן כיו"ר פורום המנכ"לים של הועד

חדשות כיפה חדשות כיפה 01/08/22 12:28 ד באב התשפב

שני סרוגים מונו להנהגת ועד ראשי האוניברסיטאות
צילום: shutterstock

ועד ראשי האוניברסיטאות הודיע על מינויים של נשיא אוניברסיטת בר אילן, פרופ' אריה צבן, לתפקיד יו"ר הועד, ושל סגן נשיא ומנכ"ל האוניברסיטה העברית, ישי פרנקל, לתפקיד יו"ר פורום המנכ"לים של הועד. 

פרופ' צבן מכהן כנשיא אוניברסיטת בר אילן כחמש שנים. הוא חוקר ויזם בתחום מדע החומרים והאנרגיה החלופית, נמנה עם מקימי המכון לננוטכנולוגיה ולחומרים מתקדמים באוניברסיטת בר-אילן, והיה הראשון שעמד בראשו. הוא בוגר בר-אילן בכימיה (בהצטיינות) וסיים את התואר השלישי בבר-אילן באלקטרוכימיה בהצטיינות יתרה. לאחר שהשלים שנתיים של פוסט-דוקטורט במעבדה הלאומית לאנרגיה חלופית בקולורדו שבארה"ב, הצטרף לסגל הבכיר של בר-אילן. צבן שירת בחיל האוויר כטייס קרב. הוא מתגורר בשוהם, נשוי לרחלי ואב לארבעה.

פרופ

פרופ' אריה צבן צילום: יורם רשף

פרופ' צבן: אפעל לחיזוקה של האקדמיה הישראלית ולהעצמת תרומתה למדינה

פרופ' צבן ביקש להודות לפרופ' אשר כהן, שעוזב את תפקידו כיו"ר הועד, על תרומתו הרבה במהלך כהונתו ומסר כי  "מחקר בסיסי והוראה מיטבית, ביססו את מעמדה של האקדמיה כמי שמובילה את האנושות בחתירתה המתמדת לידע וכבית הגידול של דורות המומחים והמומחיות בכל תחומי הדעת. זוהי תקופה נפלאה להיות בה איש מדע ואשת מדע. לצד העמקת ההבנה והוספת הידע, אנו זוכים גם לקדם ולייצר פתרונות מעשיים ונחוצים לאתגרים המהותיים של האנושות, ולהשפיע כבר עכשיו. אני רואה בתפקידי כיו"ר ור"ה שליחות חשובה המשלימה את פועלי כמרצה, כחוקר וכנשיא אוניברסיטה. יחד עם עמיתי ראשי האוניברסיטאות, אפעל לחיזוקה של האקדמיה הישראלית ולהעצמת תרומתה למדינה, לאזרחיה ולאנושות כולה".

כמו כן, נבחר ישי פרנקל להחליף את פרופ' בועז גולני, מנכ"ל הטכניון, ליו"ר פורום המנכ"לים. פרנקל, המכהן בתפקידו באוניברסיטה העברית מזה כחמש שנים, משמש גם כמרצה בבתי-הספר למנהל עסקים ולחינוך באוניברסיטה. פרנקל בוגר תואר במתמטיקה ובמדעי המחשב בתכנית "אמירים טבע" ותואר מוסמך במנהל עסקים באוניברסיטה העברית. הוא מתגורר בנוף איילון, נשוי למרב ואב לחמישה.

ישי פרנקל

ישי פרנקל צילום: ברונו שרביט