בשורה לטסים לטורקיה: אזהרת המסע יורדת חזרה לרמה בינונית

האגף ללוחמה בטרור של המטה לביטחון לאומי מוריד חזרה את אזהרת המסע לטורקיה לרמה 3 | בנט: "הפעולות שלנו היו מוצלחות, והצליחו לשמור על חיי אדם. אנחנו בהדרגה נחזור לשגרה. אני קורא לישראלים לשמור על עירנות"

אביחי ישראל, חדשות כיפה 28/06/22 16:01 כט בסיון התשפב

בשורה לטסים לטורקיה: אזהרת המסע יורדת חזרה לרמה בינונית
צילום: Miriam Alster/Flash90

האגף ללוחמה בטרור במטה לביטחון לאומי החליט היום (ג') להחזיר את רמת אזהרת המסע לאיסטנבול וטורקיה בחזרה לרמה מספר 3, המהווה איום בינוני. מהמל"ל נמסר כי במידה ותהיה התפתחות חדשה שתצביע על עליה מחודשת ברמת האיום, תישקל העלאה מחודשת של אזהרת המסע.

ההמלצה: להימנע מנסיעות שאינן חיוניות לטורקיה

כזכור, במסגרת מאמץ ישראלי-טורקי משותף של זרועות הביטחון והדרגים המדיניים, סוכלו מספר התארגנויות איראניות לפגיעה באזרחים ישראלים באיסטנבול. בתוך כך, כוחות הביטחון הטורקים איתרו ועצרו מספר חוליות טרור איראניות אשר פעלו תחת משמרות המהפכה ועשו שימוש באזרחים טורקים, למטרת פגיעה באזרחים ישראלים. סיכולים אלו הביאו לירידה ברמת האיום כלפי ישראלים בטורקיה.

כאמור, לאור זאת, המטה לביטחון לאומי מעדכן את אזהרת המסע על איסטנבול ומוריד אותה לדרגה 3 שמשמעותה איום בינוני, וההמלצה בעקבותיה להימנע מנסיעות שאינן חיוניות לטורקיה. המל"ל ממליץ לבחון נחיצות נסיעות לטורקיה, זאת על רקע אפשרות להמשך מאמצים איראנים להוציא אל הפועל פיגועים בזירה זו גם בעתיד.

בנט: "הפעולות שלנו היו מוצלחות"

ראש הממשלה בנט התייחס להורדת רמת אזהרת המסע ובירך: "אני מבקש להודות לכוחות הביטחון שלנו, יחד עם כוחות הביטחון הטורקיים, שעשו בחודשים האחרונים, וביתר שאת בשבועות האחרונים - פעולות לסיכול פגיעה בישראלים באיסטנבול ובטורקיה. הפעולות שלנו היו מוצלחות, והצליחו לשמור על חיי אדם. אנחנו בהדרגה נחזור לשגרה. אני קורא לישראלים לשמור על עירנות. תודה מיוחדת לנשיא ארדואן, ולאנשיו, על שיתוף הפעולה בסיכול פגיעה בישראלים בטורקיה".

המלצות לטיסה לטורקיה

עקב כך שהמוטיבציה האיראנית עדיין גבוהה והמטה לביטחון לאומי מעריך כי ישנם מאמצים מצד אחד לבנות תשתיות ומצד שני לאתר יעדים ישראלים ויהודים פוטנציאליים, מדגיש המל"ל את ההמלצות הבאות:

  • להימנע מפרסום פרטי הנסיעה ברשתות חברתיות, טרם ההגעה לטורקיה ולכל מדינה אחרת ולהימנע פרסום תמונות ופרטי ביקור בזמן אמת.
  • מומלץ למסור את פרטי הטיול/ביקור (מסלול, מקומות שהייה, טיסות) ודרכי יצירת קשר לקרוב משפחה בארץ (רצוי מקרבה ראשונה).
  • שמירה על ערנות בעת שהייה ביעד, שימת לב למתרחש סביבכם.
  • להימנע מהחצנת סממנים ישראלים ולא לקיים שיח אודות שירות במערכות הביטחון של ישראל עם גורמים שאינם מוכרים.
  • להימנע ממסירת פרטים אישיים ו/או אודות הנסיעה לזרים, שלא לצורך.
  • להימנע מיצירת קשר עם זרים שאינם מוכרים לכם (לא מתייחס לנותני שירותים, אלא לגורמים שאינם קשורים ישירות לביקור/שהייה ביעד).

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר