בכירת ימינה במתקפה: "עידית סילמן לא שונה מזועבי"

מנכ"לית ימינה סטלה ויינשטיין התייחסה להתלבטות של ראש הממשלה היוצא נפתלי בנט בנוגע לעתידו הפוליטי, והבהירה בעקבות המרידות במפלגה: "לא חושבת שכשלנו במנגנון בחירת האנשים - לא הייתה להם הכרת הטוב"

חדשות כיפה 27/06/22 09:01 כח בסיון התשפב

בכירת ימינה במתקפה: "עידית סילמן לא שונה מזועבי"
סילמן, זועבי ומוסי רז, צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שבוע בדיוק אחרי ההודעה הדרמטית של נפתלי בנט, ובימינה עסוקים מאז בניסיון להבין מה יהיה המהלך הבא השל יו"ר המפלגה. האופציות שעומדות על הפרק: ריצה נוספת גם בבחירות הקרובות או פרישה מהחיים הפוליטיים והורשת המפלגה לאחד משני עמיתיו לסיעה - איילת שקד ומתן כהנא, כאשר ההערכות הן לכאן ולכאן.

סטלה ויינשטיין, מנכ"לית ימינה, התייחסה היום (ב') ל"חדשות הבוקר" ב-12, לדילמה של ראש הממשלה היוצא: "כמו כל הציבור בישראל, גם אני מחכה שיקבל את החלטתו. צריך לאפשר לו לקבל את ההחלטה הזאת עצמאית, לבד, ולכבד כל החלטה שתהיה. אחרי השנה שעברנו כולנו כמפלגת ימינה, אבין ברמה האישית אם יהיה לו את הרצון לקום ולעזוב".

על הסקרים שמראים כי גם כעת ימינה לא שווה יותר מארבעה מנדטים אמרה ויינשטיין כי, "סקרים ארבעה חודשים לפני בחירות כל כך רחוקים מהמציאות. זה כמו שנתחיל לזרוק סתם מספרים לאוויר. במידה והוא ירצה, אני בטוחה שיהיה לזה קהל יעד שראה איך הוא קפץ על הרימון. יש לזה קונים. אנחנו מפלגה שאומרת שהמטרה שלנו זה לא לצאת לעוד סבבי בחירות. אני מאמינה שימינה יכולה לאחות את השסעים בחברה ולחבר את הקרע שרק הולך ומחמיר".

"לא הייתה לשיקלי, סילמן ואורבך הכרת הטוב"

"היו כמה בתוך הרשימה בחסד ולא בזכות", אמרה מנכ"לית ימינה בהתייחסות לח"כים המורדים שיקלי, סילמן ואורבך. "הם לא היו צריכים להיות שם, לא הייתה להם הכרת הטוב. עידית סילמן לא תרמה אלקטורלית למפלגה, ומהצד השני מההתחלה ספסרה במנדט שלה. היא לא שונה מזועבי או מגנאים, שלושתם ביחד ניהלו את המירוץ לביבי ו'קח אותי טיבי'".

נכשלתם בבחירת האנשים למפלגה שלכם.

"לא חושבת שכשלנו במנגנון בחירת האנשים. מנגנון הבחירה היה אנשים ערכיים ונאמנים וכך זה ימשיך".

מי יחליף את בנט? "אין לי העדפה"

יהיו פריימריז לראשות המפלגה אם בנט יפרוש? איך ייבחר היורש?

"אין לנו פריימריז, אבל יש את היכולת לבוא כחברי מפלגה, לדון בזה ולהחליט ביחד. אתם מחלקים את עור הדוב לפני הזמן, אני רוצה שנעבור את השבוע המאוד קריטי הזה למדינת ישראל, ולא רק למפלגת ימינה ולראש הממשלה. אחרי זה יהיה יותר קל לקבל את ההחלטות. יש הרבה דברים חשובים על הפרק וניקוי שולחן לעשות. חוק יו"ש עדיין לא עבר לצערי ועל הפרק חוקים מאוד משמעותיים נוספים".

את מי את מעדיפה? שקד או כהנא?

"אין לי העדפה, המפלגה תבחר. יש אצלנו לא מעט פעילים, ראשי מטות, חברים בשטח וחברי כנסת, תהיה בחירה דמוקרטית".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר