חוסר אחריות: המדבירים השאירו רעל בתוך קופסת מטרנה בגן ילדים

קנס של 30 אלף שקלים בלבד הוטל על מדבירים שפעלו בגן ילדים ללא רישיון מתאים, השתמשו בחומר לא בהתאם להוראות והשאירו אותו בפינת המשחקים. הגננת הספיקה לקחת את חומר ההדברה מהילדים ברגע האחרון

חדשות כיפה 20/06/22 15:14 כא בסיון התשפב

חוסר אחריות: המדבירים השאירו רעל בתוך קופסת מטרנה בגן ילדים
קופסת המטרנה עם הרעל בין הבובות, צילום: המשרד להגנת הסביבה

בית משפט השלום בפתח תקווה הרשיע את חברת ההדברה "שדות א.ו.ר. פתרונות הדברה" בגין הדברה שלא כחוק. התיק נחקר על-ידי המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה ועל-ידי משטרת ישראל. לפי גזר הדין, חברת ההדברה הורשעה ונקנסה ב-30 אלף שקל וחויבה לחתום על התחייבות בסך 40 אלף שקל להימנע מהעבירות שבהן הורשעה במשך שלוש שנים.

על פי כתב האישום שהוגש לבית המשפט בפברואר 2021 כנגד החברה, מנהליה ומדביר המועסק על ידם, במהלך חודש דצמבר 2018 ביצע המדביר הדברה בגן ילדים בישוב זיתן הסמוך לנתב"ג. המדביר החזיק את תכשיר ההדברה בקופסה ריקה של תחליף חלב לתינוקות, ובסיום ההדברה השאיר אותה עם חומר ההדברה בפינת המשחקים בגן. 

למחרת בבוקר הילדים מצאו את קופסת המטרנה והוציאו ממנה את חומר ההדברה. ברגע האחרון, הבחינה הגננת במתרחש ושלפה את חומר ההדברה מידיהם. הילדים הופנו לבדיקה רפואית ונמצא כי לא אירע להם נזק בריאותי. 

במהלך החקירה התברר עוד, שלמדביר לא היה סוג הרישיון הנדרש להדברה בגן ילדים, וכן שהנאשמים לא דיווחו לרשם לענייני מדבירים על שאירע. החברה הואשמה בהפעלת אדם בביצוע הדברה ללא רישיון מתאים לסוג ההדברה; שימוש בתכשיר הדברה שלא בהתאם להוראות הקבועות בתווית שלו; הפרת חובת דיווח; מעשה פזיזות ורשלנות. 

כל הנאשמים הודו בעובדות כתב האישום. דיון בטיעונים לעונש בעניין המנהלים והמדביר נקבע לחודש פברואר 2023. המשרד להגנת הסביבה ימשיך לוודא כי המדבירים פועלים לפי חוק, ובמקרים שלו יפעל בהתאם לסמכויותיו, כולל חקירה פלילית במקרה הצורך.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר