שוב שביתה: הלימודים בכל הארץ יחלו בשעה 10:00

התלמידים הצעירים בכל הארץ יפתחו את יום הלימודים באיחור, ובכללם גם תלמידי חטיבות הביניים, שזהו יומם האחרון לשנת הלימודים. "בנט, לפיד וליברמן כנראה נהנים לראות את מיליוני ההורים, שגם ככה בקושי מתמודדים עם יוקר המחייה בארץ, סובלים גם מחוסר ודאות"

שמחה ברנס, חדשות כיפה 20/06/22 07:16 כא בסיון התשפב

שוב שביתה: הלימודים בכל הארץ יחלו בשעה 10:00
שעתיים ראשונות ללא לימודים, הבוקר, צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

העיצומים נמשכים: הלימודים בכל הארץ בכל מוסדות החינוך – בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים, באולפנים ובחטיבות הביניים, שזה להם יומם האחרון ללימודים, יחלו הבוקר (ב') בשעה 10:00. במוסדות בחינוך המיוחד יתקיימו לימודים כרגיל. כזכור, העיצומים התחילו בשבוע שעבר וגם אתמול הלימודים התחילו בשעה עשר.

בהסתדרות מאשימים: זלזול והתעלמות

מהסתדרות המורים נמסר: "הסתדרות המורים ממשיכה בעיצומים לנוכח הזלזול וההתעלמות של ראשי הממשלה - בנט ולפיד – ושל שר האוצר, אביגדור ליברמן ופקידי משרדו מהמערכת המדממת שזקוקה לחבל הצלה מידי. רק הסכם שכר ימנע את הנטישה שמובילה לקריסת מערכת החינוך. בהסתדרות המורים הודיעו בימים האחרונים כי העיצומים לא יופסקו עד שפקידי האוצר ישימו על השולחן הצעה רלוונטית".

מזכ"לית הסתדרת המורים, יפה בן דויד האשימה את הממשלה."אם לפיד, בנט וליברמן רוצים לסיים את המשבר הזה, הם יכולים לעשות זה ברגע. הם כנראה נהנים לראות את מיליוני ההורים, שגם ככה בקושי מתמודדים עם יוקר המחייה בארץ, עכשיו סובלים גם מחוסר ודאות במערכת החינוך. אני קוראת להם שוב - בואו, שבו לשולחן המו"מ ותראו איך הפקידים מתנהגים".

שאשא ביטון: "הסכם השכר של המורים צריך להיפתר כמה שיותר מהר"

"המאבק של המורים הוא לגיטימי וצודק", אמרה אתמול (א') שרת החינוך שאשא ביטון. "המאבק להעלאת השכר צריך להיות של כולנו כחברה. אנחנו מדברים על שעתיים בבוקר וכשאני מסתכלת על ספטמבר אני לא יודעת אם יהיה לנו עם מי לפתוח את השנה או לשמור על יציבות ושגרה לאורך השנה. הסכם השכר של המורים צריך להיפתר כמה שיותר מהר עוד לפני שאנחנו יוצאים לחופשת הקיץ". 

"כולם מבינים שאנחנו נמצאים במשבר המאוד מאוד חמוד שחייבים לפתור אותו. אני לא חושבת שהפערים כל כך גדולים. הכל ניתן לפתרון. צריך לשבת לשולחן המשא ומתן ולנהל משא ומתן באופן אמיתי ולא כמו שהוא מתנהל בחודשים האחרונים". 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר