נתניהו מעיד בתביעה נגד אולמרט ומשיב לשאלה: "האם הגברת קיבלה תרופות פסיכיאטריות?"

בבית המשפט בתל אביב מתקיים דיון בתביעה שהגיש ראש הממשלה לשעבר נגד קודמו בתפקיד שכינה אותו ואת בני משפחתו חולי נפש, "כאילו יש לו חוות דעת מוסמכת והוא משתף את הציבור"

חדשות כיפה 12/06/22 10:30 יג בסיון התשפב

נתניהו מעיד בתביעה נגד אולמרט ומשיב לשאלה: "האם הגברת קיבלה תרופות פסיכיאטריות?"
נתניהו בבית המשפט, הבוקר , צילום: Avshalom Sassoni/POOL

משפחת נתניהו הגישה תביעת לשון הרע נגד ראש הממשלה והאסיר לשעבר, אהוד אולמרט, לאחר שזה כינה אותם "חולי נפש" במסגרת אחד מהראיונות שהעניק לכלי התקשורת אודות יו"ר הליכוד. כזכור, המסגרת המשפט הגיש אולמרט בקשה להעמיד את יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו, אשתו שרה ובנו יאיר לבדיקה פסיכיאטרית.

אולמרט בבית המשפט, הבוקר

אולמרט בבית המשפט, הבוקר צילום: Avshalom Sassoni/POOL

בדיון שהתקיים הבוקר (א') בבית משפט השלום בתל אביב עלה ראש הממשלה לשעבר נתניהו לדוכן העדים והסביר את מהות התביעה. לדבריו, לא מדובר בהבעת דעה או הכפשה הרווחת בין פוליטיקאים, אלא, "כקביעת עובדה קלינית, דבר חד, זה נאמר על ידי ראש ממשלה לשעבר כממתיק סוד, כאילו יש לו חוות דעת מוסמכת והוא משתף את הציבור". עוד הוסיף כי מטרת הדברים היא לפגוע בו במהלך תקופת הבחירות. 

סנגורו של אולמרט, עו"ד אמיר טיטונוביץ', שאל את נתניהו על דוכן העדים: "האם אתה יכול לומר לשופט שהגברת נתניהו לא קיבלה תרופה פסיכיאטרית?" ונתניהו השיב: "לא". עוד נשאל נתניהו מדוע לא הגיש תביעה במקרים נוספים של הכפשה אישית ומשפחתית, ועל כך השיב כי מדובר בהתקפות פוליטיות ולא קביעת עובדה. 

מאוחר יותר, עלתה שרה נתניהו אל דוכן העדים ונשאלה האם היא אושפזה באוסטריה לצורך טיפול נפשי, על כך השיבה כי מדובר "בשקר מההתחלה ועד הסוף. הביקור האחרון שלי באוסטריה היה ב-2001. אני יכולה לשלוח את הדרכונים שלי מהשנים הללו כדי שתראו את החותמות. אינני חולת נפש". 

כזכור, לפני ארבעה חודשים דחה בית משפט את בקשתו אולמרט להעביר את נתניהו בדיקה פסיכיאטרית יחד עם אשתו, שרה ובנם יאיר. במהלך הדיון שאל השופט, סגן נשיא בית משפט השלום בתל אביב עמית יריב, את אולמרט: "באילו אמצעים נקטת כשאמרת כי כל רופא פסיכיאטר היה צריך לאשפז את יאיר ושרה נתניהו?". אולמרט השיב: "שמעתי הקלטות של בני המשפחה והתייעצתי עם מומחים שמכירים אותם והעידו בפני על התנהגויות שנכנסות להגדרה של מה שבאופן פופולרי נקרא התנהגויות לא נורמליות מוטרפות".

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר