גזר דין בפרשת העלמת המס של אביו של עומר אדם

בית משפט השלום בתל אביב גזר עונש של שישה חודשי מאסר בפועל לריצוי בדרך של עבודות שירות וקנס בסך 100,000 שקלים על יניב אדם, אביו של עומר אדם, לאחר שהודה בעבירות מס: "הסדר ראוי"

חדשות כיפה 08/06/22 14:44 ט בסיון התשפב

גזר דין בפרשת העלמת המס של אביו של עומר אדם
יניב אדם בבית המשפט, צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

יניב אדם, אביו של עומר אדם, הורשע בעבירות מס לאחר שהודה שלא דיווח על הכנסות בהיקף של כ-3.5 מיליון שקלים שנצברו מפעילותו בגיאורגיה. הפרשה הזו היא חלק פרשת מס חמורה שעודנה מתנהלת בבית המשפט, שבה נאשמים שותפיו - גל הירש, עודד שכנאי ומיכאל בנימיני.

חברה זרה בגיאורגיה

בית המשפט אימץ את הסדר הטיעון בין המדינה לבין יניב אדם, בו לקחה הפרקליטות בחשבון את לקיחת האחריות המוקדמת של יניב אדם בביצוע עבירות המס, את תשלום מלוא המס שהיה חייב בו ואת חלוף הזמן.

על פי כתב האישום בו הורשע, יניב אדם פעל בין השנים 2009-2007 באמצעות חברה זרה בבעלותו, לצורך מתן שירותי ייעוץ ביטחוני, אימון צבאי ותיווך בעסקאות למכירת ציוד צבאי עבור משרד ההגנה בגיאורגיה. אדם פעל בשותפות עם הנאשמים האחרים בפרשה, הירש, שכנאי ובנימיני. רווחי השותפות חולקו לשותפים, ובכלל זה ליניב אדם, באמצעות העברות כספים מחשבונות חברות זרות בחו"ל ובאמצעות העברות מחשבונות השותפים וחברותיהם הפרטיות לבין עצמם.

לקח אחריות

אדם לא דיווח על ההכנסות האמורות כנדרש על פי פקודת מס הכנסה וכן לא לפקיד השומה על אחזקותיו בחברה הזה ועל נכסיו בחו"ל. בגזר הדין, בהתייחסו לסבירות העונש שהוסכם עם הצדדים, בית המשפט ציין, בין היתר, כי "מדובר בנאשם ללא כל הרשעות קודמות, שהודה ונטל אחריות על מעשיו בהזדמנות הראשונה שניתנה לו".

מפרקליטות מיסוי וכלכלה נמסר לאחר גזר הדין: "אנחנו מברכים על כך שבית המשפט קבע כי ההסדר המוסכם שנחתם עם יניב אדם, אחד הנאשמים בפרשת המס מפעילות ביטחונית בגיאורגיה, הוא הסדר ראוי. ההסדר מגלם, בין היתר, את לקיחת האחריות הפלילית של הנאשם, הודאתו בביצוע עבירות מס על רווחים שנצברו מהפעילות המשותפת שלו, של גל הירש ואחרים, ותשלום המס על ידו. מיצוי הדין עם עברייני מס, אף אם הדבר נעשה בחלוף זמן, הוא אינטרס ציבורי מהמעלה הראשונה, אשר לצדו גם מסר ברור של הרתעה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר