הרב אלישיב הכהן ובנו נעצרו בירושלים לאחר שהותקפו בידי שוטרים

מקרה קשה בירושלים: הרב אלישיב הכהן ובנו נעצרו בירושלים לאחר שהותקפו על ידי שוטרים ולא הורשו לעבור לעיר העתיקה | בתו של הרב: "אבא שלי ביקש להבין למה רק ליהודים עם כיפה גדולה וציציות ארוכות לא נותנים לעבור", המשטרה: הרב הפר את הסדר, צעק והתלהם

חדשות כיפה 28/05/22 23:00 כז באייר התשפב

הרב אלישיב הכהן ובנו נעצרו בירושלים לאחר שהותקפו בידי שוטרים
משטרה בעיר העתיקה. אילוסטרציה, צילום: דוברות המשטרה

השבת שלפני יום ירושלים מכונה "שבת ירושלים", ומושכת אליה המונים שחוגגים בה את השבת לפני יום ירושלים. אלא שלצד השמחה, אירוע קשה התרחש כאשר הרב אלישיב הכהן, נשיא ישיבת חדרה, הותקף השבת בידי שוטרים בדרכו לכותל המערבי.

הרב, חתנו של הרב דרוקמן, נעצר בסמוך לשער יפו בירושלים כשהוא מלווה במשפחתו. גם בנו נעצר באירוע. הרב הוא אח של האלוף במילואים גרשון הכהן ושל ראש ישיבת עתניאל הרב רא"ם הכהן.

בתו של הרב: "מחדל"

בתו של הרב, פדות, כתבה בפייסבוק: "מחדל במשטרת ישראל!!! שבת ירושלים. אחרי הצהריים, השעה 18:30 הגענו כ20 אנשים כולם משפחה כולל ילדים קטנים מגיל 4 חודשים עד 12. הגענו לשער יפו שהיה חסום למעבר ליהודים שנראים דתיים. חילונים נכנסו. ערבים נכנסו. תיירים נכנסו. אבא שלי, הרב אלישיב הכהן, ביקש להבין למה רק ליהודים עם כיפה גדולה וציציות ארוכות לא נותנים לעבור?".

 

"רק כדי שתהיה הבנה. אבא שלי הוא לא נער גבעות, הוא בן 55 איש ציבור, קצין במילואים, ראש ישיבה. אבא שלי החליט לעמוד בצד ולספור לשוטר כמה אנשים הוא כן מעביר. 59 במספר. אבא שלי עמד על הזכות הדמוקרטית שלו, לעמוד ולדבר הדבר היחיד שעוד מותר במדינה שלנו. אולי גם זה כבר לא?", המשיכה.

איומים, מכות ומעצר

היא שיתפה בכאב: "השוטר ווליאם גאנם מידי פעם פרץ בצרור של איומים על מעצר תוך כדי שהוא מעליל על אבא שלי שהוא שיכור(לאבא שלי אסור לשתות אלכוהול בריאותית!!) הוא העליל שאבא מרים עליו ידיים, תוך כדי שהוא עצמו מכה על המצלמה כדי שישמע שהוא חוטף מכות. אחרי חצי שעה השוטר התעצבן ואיבד עשתונות קרא לעוד ארבעה שוטרים וג'יפ מג"ב. תוך שניה אבא שלי שהוא אדם מבוגר היה על הרצפה בברוטליות מטורפת אזקו אותו, דפקו לו את הראש ברצפה, אגרופים בעיטות ומה לא?".

"אנחנו שהיינו בצד ניסינו להוציא את אבא מהידיים הנוראות שלהם ואז הם עצרו גם את אחד האחים שלי גם כן במכות מטורפות, הצמידו אותו לרצפה וחנקו אותו דקה וחצי(!!) הוא נהיה סגול!! הרימו אותו נתנו לו בוקסים מטורפים בבטן, בגב, בראש. את אבא גררו על הרצפה לתחנת דוד בשער יפו ואת אח שלי לקחו בניידת. אחר כך אחותי הקטנה שאלה אותי: אבל מה, זה לא המשטרה שלנו? הם לא אמורים לשמור עלינו?". אחיו של הרב, אלוף במילואים גרשון הכהן, כתב בטוויטר: "הוא פשוט סובל בגלל מראה יהודי מידי".

המשטרה: הרב הפר את הסדר, צעק והתלהם

ממשטרת ישראל נמסר: "הערב במהלך פעילות שוטרים בעיר העתיקה בירושלים למניעת אירועי חיכוך ואלימות, אדם שעבר במקום החל להפר את הסדר, לצעוק על השוטרים ולהפריע להם בפעילותם. 
שיח שבוצע עמו מספר פעמים וגם אזהרות השוטרים לא הועילו.

לאחר שנתבקש להתרחק מהמקום להמשיך בדרכו ולחדול ממעשיו הפסולים, סירב, התלהם והמשיך להפר את הסדר, לעורר פרובוקציה ולהפריע בפעילות במקום. לכן נאלצו השוטרים לעכבו, ומשסרב לעיכוב נאלצו השוטרים לעוצרו תוך שהוא התנגד גם למעצר. באותה העת בנו שהיה עמו, תקף את השוטרים ופצע שוטר ולכן נעצר אף הוא לחקירה"

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר