בנט מתחרט: "טעיתי כשהבטחתי שלא אשב עם לפיד"

ראש הממשלה ביקר במדרשת לינדנבאום לרגל יום ירושלים ושוחח עם התלמידות על החששות העיקריים שלו: "פלגנות הפנימית שמשתקת - יותר מאיראן וחמאס", והסביר את הפרת הבטחותיו: "הבטחתי לא להקים ממשלת שמאל - זו לא ממשלת שמאל"

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 24/05/22 22:59 כג באייר התשפב

בנט מתחרט: "טעיתי כשהבטחתי שלא אשב עם לפיד"
ראש הממשלה בנט בביקורו בלינדנבאום, צילום: דוברות

מדרשת או"ת לינדנבאום מבית רשת 'אור תורה סטון' ערכה הערב (ג') מפגש לימוד וניגון מיוחד לרגל יום ירושלים במעמד ראש הממשלה נפתלי בנט, סגן השר לשירותי הדת מתן כהנא, נשיא וראש מוסדות רשת 'אור תורה סטון' הרב ד"ר כתריאל ברנדר, מנכ"ל הרשת ינון אחימן, ראש המדרשה הרב אהד טהרלב והתלמידות.

"כראש ממשלה הדבר שמטריד את מנוחתי הרבה מעבר לאיומים מאירן או חמאס זוהי הפלגנות הפנימית שמשתקת ולא מאפשרת לנו להילחם ולהתמודד עם אתגרים ואויבים", פתח בנט והדגיש כי, "השנאה נובעת מהשיוך הקבוצתי ולא בשל שינויי דעות כי תפישתנו האידאולוגית דומה לזו של חברי כנסת רבים מהליכוד. יש לנו אתגר להתגבר על גן השבטיות שאנו מתקשים להתנתק ממנו עוד מתקופת התנ"ך. אני לא חושב לרגע שבני פלוגתא שלי בשמאל אוהבים את המדינה פחות ממני. אין לי מונופול על אהבת המדינה, לא כל הצדק אצלי, ולא רק אנשי השמאל כמהים לשלום. מהות הגאולה היא להסתדר עם הכל. אין לנו תעודת ביטוח שהכל יהיה בסדר, אבל אנחנו צריכים להתאמץ בשביל להגיע לכך".

בפגישה נכח גם סגן השר מתן כהנא

בפגישה נכח גם סגן השר מתן כהנא צילום: דוברות

"הבטחתי לא להקים ממשלת שמאל - זו לא ממשלת שמאל"

בתשובה לשאלות שתלמידה העלתה בפניו במהלך המפגש בנוגע להבטחת טרום הבחירות שלא יישב בממשלה עם לפיד והערבים ציין ראש הממשלה: "הבטחתי לא להקים ממשלת שמאל, אבל זו לא ממשלת שמאל. הבטחתי לגבי לפיד ולא עמדתי בזה, ואני מודה שהשגיאה הייתה שהבטחתי, ובדיעבד זו הייתה טעות שהבטחתי זאת. נתניהו לא הצליח להקים ארבע פעמים ממשלה ושאלתי אם נכון להפר הבטחה או לעשות את שנכון לישראל. זה היה קשה וידעתי שאחרי ההחלטה ישתחרר הגיהנום. אני גאה במה שאנחנו מנסים לעשות. מקווה מאד שהממשלה תחזיק כי ללכת לבחירות עכשיו זה אסון".

בתשובה לשאלה על פינוי חומש, בניגוד להקמת ליישובים בדואים בנגב ציין בנט כי "יש חוק שקובע שבנייה ביישובים שהיו חלק מההתנתקות היא בלתי חוקית, נכון לעכשיו החוק לא שונה. כבר עשור מפנים את חומש כל פעם מחדש, ואנחנו מדברים על כך וצריך להפעיל שכל ישר ואנו בעיצומו של גל טרור ואנחנו חייבים לנהוג בחכמה".

בנט נשאל על ידי אחת התלמידות איך הוא מאזן בין העמדות והערכים שלי לבין קואליציה כל כך מגוונת, וענה: "אנחנו נניח בצד את כל המחלוקות האידיאולוגיות ככל האפשר, לא נעשה שינויים בסטטוס קוו בדת ומדינה, נמשיך לטפל בדברים הקטנים פה - ביטחון, כלכלה, חינוך ותשתיות".

"אנו עדים לעלייה מתמדת ברף האלימות בחברה הישראלית"

נשיא וראש מוסדות רשת 'אור תורה סטון', הרב ד"ר כתריאל ברנדר: "התלמוד מלמד אותנו שירושלים היא עיר שחוברה לה יחדיו - שעושה את כל ישראל חברים. חזון ירושלים טומן בחובו עיר מאוחדת ועם ישראל מאוחד. העיר מחוברת בקדושתה ומאוחדת במטרה אחת, על אף המחלוקות והקרעים. בשנה האחרונה בחר ראש הממשלה בנט להחריב את היריעה הפוליטית והמגזרית במטרה למצוא מכנה משותף רחב ועמוק. אתגרתם את כולנו לבחור במאחד על המפריד, גם אם פוליטית זה קשה לתחזוקה, ויש בכך מורשת מחודדת שלאורה יש לחנך את תלמידנו".

ראש מדרשת או"ת לינדנבאום הרב אהד טהרלב ציין: "ברוך ה' התברכנו בהמשך בנייתה של ירושלים, בחוזקו ועוצמתו של עם ישראל, אך לצד זאת לצערנו אנו עדים לעלייה מתמדת ברף האלימות בחברה הישראלית שבא לידי ביטוי בשיח משסה ומפלג בין הקבוצות השונות. זה משחרר את חרצובות לשונו וזה עושה שימוש ארסי במילותיו, השסע מסוכן, ועלול לפגוע בבניין ירושלים ובתקומתה. לעין טובה אנו זקוקים. לאחדות ולראיית הטוב אצל האחר גם כשדעותיו ותפישת עולמו מנוגדת לשלי. ראש ממשלתנו היקר, מן הבית הזה בירושלים - בית המדרש הגדול בעולם לנשים, מקום בו אנו מחנכים לעין טובה ולקבלה והכלה של האחר, אני רוצה לברך אותך שתמשיך לנסות לאחד את עמנו, שתזכה להמשיך ולהוביל את עמנו למחוזות של יציבות, אהבה ואחווה ומעל הכל לאחדות ישראל".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר