זאת המועצה המקומית שהפכה לעיר

מועצה מקומית חריש הופכת לעיר: אחרי שנים של פיתוח תשתיות ובנייה מואצת, חריש הוכרזה רשמית כעיר | ראש העירייה: "המלאכה לא הסתיימה, תהליך הקמת העיר עדיין בעיצומו וחריש ממשיכה כל הזמן לצמוח ולגדול בקצב אדיר"

חדשות כיפה 24/05/22 13:05 כג באייר התשפב

זאת המועצה המקומית שהפכה לעיר
הקניון החדש ייפתח בשבת? חריש, צילום: פלאש 90

עיר חדשה בישראל: שרת הפנים איילת שקד חתמה היום (ג') על שינוי מעמדה המוניציפאלי של מועצה מקומית חריש לעירייה. הכרזת העיר והחתימה נערכה במסגרת ביקור שרת הפנים ומנכ"ל משרדה, יאיר הירש ונציגי המשרד בחריש ובמעמד ראש הרשות המקומית, יצחק קשת.

צילום: מור שקיפי לאטי

ההחלטה על שינוי מעמדה המוניציפלי של חריש ממועצה מקומית לעירייה תקבלה לאור צמיחתה של המועצה והתכנון העתידי שאמור להביא לגידול רב יותר, בהתאם לתכנית הממשלתית לפיתוח העיר חריש באמצעות השקעות תקציביות של משרדי הממשלה השונים המובילים הן לפתרונות תחבורה, הן לחיזוק אזורי התעסוקה, חיזוק התעשייה והמשרדים וכמובן הצפי לגידול האוכלוסייה. 

צמיחה חריגה של כ-680% באוכלוסייה

זהו המנדט הראשון של הוועדה הגאוגרפית הקבועה לבחינת מעמד מוניציפאלי ולבחינת מיזוג רשויות מקומיות מרצון אשר דנה בנושא, שמעה את הצדדים הנוגעים בדבר, בחנה ואף סיירה במקום והמליצה לשרת פנים, על שינוי מעמדה של הרשות לעירייה.

בין שיקוליה ניתן לציין את מאפייניה הדמוגרפיים של הרשות הן בהיקף האוכלוסייה הקיים, כאשר כיום מתגוררים ברשות כ-29,000 תושבים וב-3 שנים הקרובות צפויה אוכלוסיית הרשות לגדול לכ-60,000 תושבים לפי תחזיותיה, צמיחה גבוהה וחריגה של כ-680% באוכלוסיית הרשות בתוך חומש. בנוסף, בעיר מתרחש פיתוח אינטנסיבי וניהול תקציבי פיתוח תוך עמידה ביעדי תכנית ההבראה, ונדרש עוד גידול בתעסוקה ובתעשייה בעיר אשר יובילו את חריש  לכדי חוסן כלכלי. 

שקד: "מאמינה שחריש תהפוך להיות עיר חזקה ויציבה"

שרת הפנים, איילת שקד:  "מברכת את ראש העיר החדש, ואת תושבי העיר שאנשיה גרמו לפרויקט הלאומי הזה לקום ולצמוח. הממשלה עומדת לימינה של חריש ולאחר החלטת הממשלה החשובה שעברה בעניינה אני מאמינה שחריש תהפוך להיות עיר חזקה ויציבה בזכות עצמה".

ראש עיריית חריש, יצחק קשת: "היום אנחנו חוגגים נקודת ציון חשובה בהיסטוריה של העיר הצעירה שלנו. ההכרזה החשובה היום על הפיכתה של חריש לעיר היא ההכרה הרשמית בהצלחת הפרויקט הלאומי הכל-כך מיוחד הזה: הקמת עיר חדשה בישראל. המלאכה לא הסתיימה, תהליך הקמת העיר עדיין בעיצומו וחריש ממשיכה כל הזמן לצמוח ולגדול בקצב אדיר. רק לאחרונה אושרה החלטת ממשלה חדשה לעיר, בהיקף של כחצי מליארד שקל. האתגר גדול, ואנחנו שמחים על כך ששרת הפנים איילת שקד וראש הממשלה עומדים לצידנו".
 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר