מאבק הלוחמים והמשפחות השכולות בסרט ג'נין ג'נין יגיע להכרעה סופית

20 שנה אחרי הקרב הקשה במבצע חומת מגן ואחרי שבית המשפט כבר פסק נגד שידור הסרט שמכפיש את חיילי צה"ל, בשני ידונו בערעור שהגיש היוצר, מוחמד בכרי. השר חילי טרופר יגיע לדיון לצד אחד הלוחמים

נועה שטרנברג, חדשות כיפה 12/05/22 14:49 יא באייר התשפב

מאבק הלוחמים והמשפחות השכולות בסרט ג'נין ג'נין יגיע להכרעה סופית
שוב השתלח בישראל. מוחמד בכרי, צילום: פלאש 90. אבי סולטן

20 שנה לאחר הקרב הקשה בג'נין במבצע חומת מגן- מאבק הלוחמים בסרט "ג'נין ג'נין" יגיע ביום שני הקרוב להכרעה סופית בבית המשפט העליון. לוחמי צה"ל שלחמו בקרב בג'נין מנהלים זה שנים ארוכות מאבק משפטי ארוך בסרטו של מוחמד בכרי שמכפיש את חיילי צה"ל תוך הוצאת דיבה ושקרים על הנעשה בקרב ההוא- כשהסרט כולו מומן ע"י הרשות הפלסטינית.

"זו היא שעתם הגדולה והמשמעותית של שופטי בית המשפט העליון"

בעקבות המאבק – לפני כשנה וחצי בית המשפט המחוזי מרכז פסק כי הסרט אסור בהקרנה והפצה והורה על החרמת עותקיו. בנוסף, בכרי חויב לשלם פיצוים בסך 175,000 שקלים לאחד הלוחמים שהסרט הכפיש את שמו באופן ישיר ופסק גם על הוצאות משפט לבכרי בסך 50,000 שקלים. בכרי בתגובה הגיש ערעור לבית המשפט העליון במטרה להפוך את פסק הדין של המחוזי.

ביום שני הקרוב יתקיים בבית המשפט העליון הדיון האחרון והמכריע בערעור במסגרת המאבק הארוך. לוחמי צה"ל שלחמו בג'נין יתייצבו בדיון כשלראשונה מאז תחילת המאבק המשפטי יגיע לבית המשפט העליון גם שר בממשלת ישראל, שר התרבות והספורט חילי טרופר, על מנת להביע תמיכה פומבית בלוחמים. לדיון יגיע גם אלוף מכהן בצה"ל- ראש אכ"א יניב עשור.

"את הסרט עשו מחבלים חברי ארגוני הטרור, ובכרי חבר אליהם וסייע כאזרח ישראלי ובאצטלה של אמן"

לקראת הדיון פורסמה הבוקר קריאה ציבורית לטיהור שמם של לוחמי ג'נין והמשפחות השכולות עליה חתומים שרים, בכירי צה"ל לשעבר, משפטנים בכירים, אנשי תרבות ואנשי רוח ועוד.  הלוחמים זוכים גם לגיבוי מוחלט במאבקם מהרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי ושר הביטחון בני גנץ ומובילים את המאבק בסיוע של מפקד פיקוד המרכז לשעבר האלוף במיל' אבי מזרחי.

מנציגות הלוחמים והמשפחות השכולות של הקרב בג'נין מסרו כי "מערכת המשפט חייבת לקבל סוף סוף הכרעה מוחלטת וברורה בעד לוחמי צה"ל, המשפחות השכולות ושמם הטוב. אנו חוששים כי בית המשפט העליון יהפוך את ההחלטה ויאפשר את הקרנת הסרט שמתאר את חיילי צה"ל כרוצחים ונאצים. את הסרט עשו מחבלים חברי ארגוני הטרור, ובכרי חבר אליהם וסייע כאזרח ישראלי ובאצטלה של אמן, להחדיר סרט של אויבינו לתוך מדינת ישראל. מדובר בדיון מכריע- ולא תהיה הזדמנות נוספת לתקן. זו היא שעתם הגדולה והמשמעותית של שופטי בית המשפט העליון כמובילי דברה של מדינת ישראל."

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר