יום הזיכרון האריך את השירות בסיירת מטכ"ל בשביל משימה סודית: כל הפרטים על ברק שרעבי ז"ל

השר לביטחון פנים עומר בר-לב חשף הבוקר פרטים אסורים לפרסום על לוחם סיירת מטכ"ל ברק שרעבי ז"ל שנהרג בפעולה סודית בסוריה | כל מה שלא ידעתם על הלוחם

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 03/05/22 10:17 ב באייר התשפב

האריך את השירות בסיירת מטכ"ל בשביל משימה סודית: כל הפרטים על ברק שרעבי ז"ל
ברק שרעבי, צילום: אתר יזכור, פלאש 90

לפני 38 שנה נהרג לוחם סיירת מטכ"ל ברק שרעבי ז"ל, למשפחתו הקרובה ביותר נאמר כי הוא נהרג בתאונת דרכים והאמת הוסתרה תחת צנזורה לאורך שנים, כאשר בכל ראיון של בני המשפחה לתקשורת שהו נציגי סיירת מטכ"ל ודאגו שסודות היחידה לא ידלפו לתקשורת. 

בר לב חשף את נסיבות מותו של ברק שרעבי

הבוקר חשף השר השר לביטחון פנים עומר בר-לב כי שרעבי ז"ל שהיה תחת פיקודו נהרג בפעולה נועזת וסודית של סיירת מטכ"ל בלב סוריה. הבאנו לכם את כל הפרטים על הלוחם מסיירת מטכ"ל שגבורתו מתפרסמת רק היום. 

על פי אתר 'יזכור' ברק נולד בי"ד בתמוז תשכ"ג ה-6 ביולי 1963 בכפר הנגיד וגויס לצה"ל, במחצית אוקטובר 1981. תחילה הוא הוצב בשייטת של חיל-הים, אולם אחרי שהחליט כי הוא והים "אינם הולכים ביחד" התנדב לסיירת מטכ"ל.

בסיירת עבר קורס צניחה, קורס חובש קרבי לוחם, קורס נהגי נגמ"ש והוסמך כסייר לוחם. עם חבריו לצוות הוא עבר מסעות ארוכים תרגילים ואימונים מפרכים. גופו הלך והתחסן, כפי שאמר חברו לצוות: "הוא 'התבריין' מאוד במהלך שירותו הצבאי". ואילו חבר אחד אחר ציין: "הוא היה נמוך, אבל היה רחב מאוד. בסוף הוא קיבל את התואר 'המתאגרף מעכו' ".

מפקדו ביקש שיחתום שנה נוספת בשירות קבע לצורך ביצוע משימה סודית

ברק עמד בכבוד בכל התלאות, למרות קשיים שסבל: פעם אחת התייבשה לו היד, בשל משא כבד שסירב בכל תוקף לפרוק מעל עצמו. ופעם אחרת, תוך כדי ניווט אזימוטים, התנפחה רגלו לממדי ענק, והוא סירב להפסיק וגרר את עצמו בכוח הרצון יומיים תמימים. כחובש של הצוות, דאג ברק לחבריו מעל ומעבר, וגם בדברים שאינם קשורים ישירות בתפקידו כחובש. אין פלא אפוא, שכולם אהבוהו והשתוקקו להיות במחיצתו. להשתחרר, ביקש ממנו מפקד הסיירת דאז, והשר לביטחון פנים היום עמר בר לב שיחתום קבע לשנה נוספת, וזאת לצורך ביצוע משימה מסוימת. ברק נענה לבקשה בלא היסוס.

במלחמת שלום הגליל הוא נטל חלק עם יחידתו, וחזר בשלום. ביום כ"ה בכסלו תשמ"ה (18.12.1984), נפל סמל-ראשון ברק בעת שביצע משימה סודית בלב סוריה והובא למנוחת עולמים בבית-הקברות הצבאי בנס-ציונה. הוא השאיר הורים ושתי אחיות.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר