גם בממשלה: הפער בין נשים לגברים ממשיך לצמוח

מדו"ח נתוני השכר של משרדי הממשלה עולה כי פערי השכר המגדריים ממשיכים לגדול. השכר הממוצע לעובדי הממשלה עומד על 17,368 שקלים וכמחצית מכלל העובדים במשרדי הממשלה נמצאים בסכסוך עבודה

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 26/04/22 17:50 כה בניסן התשפב

גם בממשלה: הפער בין נשים לגברים ממשיך לצמוח
משרד האוצר, , צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הממונה על השכר פרסם היום (ג') את דו"ח נתוני השכר העדכניים ביותר במשרדי הממשלה לשנתיים האחרונות, כולל השוואה בין המגזר הממשלתי, המגזר הציבורי והמגזר הפרטי בתחומי תגמול על ותק, השכלה וניסיון וכן התייחסות לתקופת הקורונה והשלכותיה על אופי העבודה בשירות המדינה. 

מהדו"ח עולה כי במשרדי הממשלה ישנם 35,9118 עובדים ששכרם הממוצע עומד על 17,368 שקלים למשרה מלאה. נתון זה משקף עלייה נומינלית של כ-1.3% לעומת השכר הממוצע ב-2020. כמו כן, השכר במגזר הציבורי ובמגזר הממשלתי, עולה בקצב מהיר יותר מאשר במגזר הפרטי בשני העשורים האחרונים. לראשונה מזה עשור נעצרה מגמת צמצום פערי השכר בין גברים לנשים.

השכר הממוצע במגזר הציבורי בכלל, ובמשרדי הממשלה בפרט, גבוה מזה שבמגזר הפרטי. עם זאת, מבנה השכר בשירות המדינה הוא אחיד ומוטה ותק. מרכיב הוותק הוא משמעותי בקביעת השכר, ולעומתו – מרכיב המיומנות, לא מקבל מספיק מקום. כך, שמערכת השכר במגזר הציבורי מתגלמת על ותק ועל השכלה יותר מאשר על מיומנות, כישורים ספציפיים או פריון עבודה. המבנה הנוכחי, אינו מתאים לעיסוקים שונים ובכך בעלי מקצועות אנליטיים, מרוויחים יותר במגזר הפרטי מאשר במגזר הציבורי.

נתוני עובדי הממשלה

נתוני עובדי הממשלה צילום: משרד האוצר

כמו כן, מציג הדוח את פער בין תנאי השכר במגזר הציבורי כפי שהעובדים תופסים אותם, לבין תנאי השכר וההעסקה של העובדים בפועל. שכר הבסיס של עובד ממוצע בשירות הממשלתי, אינו משקף את כלל תנאי ההעסקה בתפקיד ומכאן חשיבות שיקוף מבנה השכר למועמדים החדשים לתפקיד. 

משרדי הממשלה הצטמצמו בתקופת הקורונה

משבר הקורונה הפך את אתרי האינטרנט לדרך הפנייה המרכזית לשירותי הממשלה והאיץ את הצורך בהרחבה ובשיפור של תהליכי דיגיטציה בשירותים הממשלתיים. בנוסף, הקורונה האיצה בחינת מודלים של העסקה גמישה הכוללת עבודה מהבית והרחיבה משמעותית את היקף העבודה מרחוק בקרב עובדי משרדי הממשלה. כמו כן, בעקבות משבר הקורונה וצמצום התקציב, לראשונה מזה כעשור, מספר המשרות במשרדי הממשלה הצטמצם בכ-0.8%. 

פערי השכר בין נשים לגברים ממשיכים לצמוח

פערי השכר בין נשים לגברים ממשיכים לצמוח צילום: משרד האוצר

המנגנונים המרכזיים הפועלים כיום בשירות המדינה מתבססים על שלוש טכניקות שונות: תגמול מבוסס הסכם שכר, תגמול דיפרנציאלי ושכר עידוד. כ-40,000 עובדים במשרדי הממשלה זכאים לתשלומי תגמול תמרוץ בסך כ-700 מיליון שקלים. כמו כן, במהלך שנת 2020 גובש מתווה של תכנית ניסוי לעדכון תפיסת ההפעלה שלמערך שכר העידוד במשרדי הממשלה, על מנת לקדם את העלאת הפריון והייעול של שירות המדינה. כמחצית מכלל העובדים במשרדי הממשלה נמצאים בסכסוך עבודה, רובם
המוחלט של סכסוכים אלו פתוח למעלה משלוש שנים.

קובי בר נתן, הממונה על השכר והסכמי עבודה אמר: "נתוני הדוח מאפשרים הצצה לאתגרים הקיימים במבנה התמריצים הקיים של עובדי המדינה שמקשה על גיוס עובדים מיומנים ומצטיינים. אנו נמשיך לפעול לביצוע השינויים הנדרשים במסגרת ההסכמים הקיבוצים, למען שיפור הפריון והשירות הציבורי בישראל".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר