צפו חתירה למגע וחיסול מדויק: תיעוד ממצלמת הגוף של השוטרים בפיגוע

הקורבן האחרון של המחבל בבני ברק היה השוטר רס"מ אמיר ח'ורי, שהגיע כחלק מצוות אופנוענים לזירה עם קבלת הדיווח על יריות. המהלך כולו תועד, מקבלת הדיווחים הראשוניים על שמיעת ירי, שיגור הכוחות, וסגירת הכוחות על המחבל והנטרול שלו

חדשות כיפה 30/03/22 17:51 כז באדר ב'

חתירה למגע וחיסול מדויק: תיעוד ממצלמת הגוף של השוטרים בפיגוע
זירת הפיגוע בבני ברק, צילום: איחוד הצלה

בפיגוע הנורא בבני ברק אמש (ג') נרצחו חמישה בני אדם, שמות שלושה מהם הותרו לפרסום: רס"מ אמיר ח'ורי ז"ל סייר-אופנוען בתחנת בני ברק מרחב דן במחוז ת"א, בן 32 תושב נוף הגליל. שלום יעקב ישראל ז"ל בן 37 מבני ברק. הרב יחזקאל אבישי דוד ז"ל בן 30 מבני ברק. בנוסף, בפיגוע נרצחו שני נתינים זרים מאוקראינה, בני 23 ו-32.

(תיעוד ממצלמת הגוף של השוטרים בקרב מול המחבל) 

הקורבן האחרון של המחבל היה השוטר רס"מ אמיר ח'ורי, שהגיע כחלק מצוות אופנוענים לרחוב הרצל עם קבלת הדיווח על יריות. המחבל ירה לעבר הצוות, שהצליח לחסל אותו. המהלך תועד כולו משלב קבלת הדיווחים הראשוניים על שמיעת ירי, שיגור הכוחות, וסגירת הכוחות על המחבל והנטרול שלו. 

מערכות ההקלטה של מרכז השליטה המחוזי, ומצלמות הגוף של השוטרים, תיעדו את מהירות התגובה של הכוחות משלב קבלת הדיווח של החשודים ועד לנטרול המחבל.

  • בשעה 19:57 החלו להגיע למוקד 100 של משטרת מחוז תל אביב קריאות אזרחים על אדם היורה מנשק ברחוב ז'בוטינסקי בבני ברק.
  • ב-19:58 מועבר דיווח לכלל הניידות והאופנועים של מרחב דן, והכוחות מתחילים לנוע לעבר רחוב ז'בוטינסקי. 
  • צוות סייר-אופנוען 417 עם הלוחם רס"מ אמיר ח'ורי הנוהג באופנוע ורס"מ ע' מקבל את הדיווח כשהם ברחוב המרגנית ברמת גן בסיור ביטחון שוטף, ומתחיל לצמצם טווחים לכיוון רחוב ז'בוטינסקי. 
  • 20:01 צוות 417 מגיע לז'בוטינסקי 22 בני ברק ומדווח שהוא שומע ירי מתוך השכונה ומתחיל להתקדם לכיוון הירי, תוך קבלת הכוונה ממרכז השליטה המחוזי ומאזרחים ברחוב.
  • 20:02 הצוות מגיע לרחוב הרצל 63, נתקל במחבל שפותח באש על הצוות, פוצע אנושות את רס"מ ח'ורי, רס"מ ע' פורק מהאופנוע ובירי מדויק וממוקד מאקדחו מחסל את המחבל.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר