הביקור הראשון של הרמטכ"ל במדינה הערבית

ללא מדי צה"ל ובזמן שאירופה בוערת: אמש טס הרמטכ"ל אביב כוכבי לביקור ראשון רשמי בבחריין "בשנה האחרונה בנינו רשת של שיתופי פעולה המחזקות את היתרון האסטרטגי למול האיומים במרחב"

חדשות כיפה 10/03/22 18:20 ז באדר ב'

הביקור הראשון של הרמטכ"ל במדינה הערבית
כוכבי, צילום: דובר צה"ל

הרמטכ״ל אביב כוכבי החל את היום השני בביקורו הרשמי הראשון בבחריין. הביקור נפתח אתמול (ד׳) בקבלת פנים בראשות ראש המטה הכללי של צבא בחריין, רב-אלוף ד׳יאב בן סקר אל נועימי. לאחר מכן נפגש הרמטכ״ל עם מזכ״ל מועצת הביטחון העליונה והיועץ לביטחון לאומי, שייח׳ נאסר בן חמד אאל ח׳ליפה.

הביקור בבחריין הוא צעד משמעותי והזדמנות פז לשיתוף פעולה במגוון תחומים וזירות

היום (ה׳), הגיע הרמטכ״ל למפקדת הצי החמישי האמריקאי בבחריין, שם נערך לכבודו משמר כבוד. כמו כן, נפגש עם מפקד הצי, אדמירל צ׳רלס בראד קופר וצוותו, לסקירה מודיעינית-מבצעית ושיח על המשך שיתוף הפעולה בין הצבאות וצרכים נוספים הנדרשים לשמירה על הביטחון והיציבות באזור.  

הביקור גרר גל של ביקורת על כך שהרמטכ"ל בוחר להתעסק בדברים שכאלה בזמנים כה מתוחים באירופה ושיחות הגרעין המתקיימות כעת בוינה.

מדברי הרמטכ"ל אביב כוכבי: ״שיתוף הפעולה המתמשך עם הצי החמישי הינו משמעותי ובעל ערך רב. הפגישה המשותפת בבחריין, מהווה ביטוי נוסף לקשר האסטרטגי עם ארצות הברית, והינו נדבך משמעותי בביטחון הלאומי שלנו. בשנה האחרונה בנינו רשת של שיתופי פעולה אסטרטגיים-ביטחוניים עם מדינות שונות במזרח התיכון המחזקות את היתרון האסטרטגי למול האיומים במרחב. הביקור בבחריין הוא צעד משמעותי והזדמנות פז לשיתוף פעולה במגוון תחומים וזירות״.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר