עבודה בעיניים פגיעה חמורה בעיניים בעקבות מוצר איפור ללא רישיון

משרד הבריאות מזהיר מפני תמרוקים המיועדים לצביעת ריסים ומדגיש כי אין כיום במדינת ישראל מוצר שכזה למעט מסקרה, זאת בעקבות מקרה חמור של פגיעה בעיניים

חדשות כיפה 08/02/22 12:45 ז באדר א'

פגיעה חמורה בעיניים בעקבות מוצר איפור ללא רישיון
צילום: shutterstock

בעקבות מקרה חמור של פגיעה בעיניים שהתרחש במכון קוסמטיקה לאחר טיפול קוסמטי של צביעת הגבות והריסים, משרד הבריאות מבקש להדגיש כי אין כיום במדינת ישראל תמרוקים עם רישיון המיועדים לשימוש לצביעת הריסים, למעט תמרוקים מסוג מסקרה. 

צבע המיועד לצביעת גבות ישמש אך ורק לצורך צביעת גבות ולא לצביעת ריסים. למען הסר ספק, עסקים המיועדים לטיפול שאינו רפואי ביניהם מכוני קוסמטיקה חייבים בשימוש בתמרוקים עם רישיון. משרד הבריאות מזהיר את הציבור כי שימוש במוצרים שלא קיבלו רישיון משרד הבריאות או שימוש במוצרים שלא על פי תנאי רישיונם עשוי להזיק לבריאות הציבור.

צילום: shutterstock

משרד הבריאות מודיע כי יש לבדוק היטב כי התמרוקים בהם נעשה שימוש הינם תמרוקים מאושרים בלבד שאינם מכילים חומרים נוספים שהרכבם לא נבדק ובטיחותם לא ידועה. ניתן לבדוק באתר האינטרנט של משרד הבריאות במאגר התמרוקים את קיומם של רישיונות לתמרוקים ואת מטרת השימוש המאושרת. לבירורים ומידע נוסף ניתן לפנות למוקד קול הבריאות  5400* ולאתר הוועדה למניעת הטעיית הציבור בפרסום מוצרי בריאות, במשרד הבריאות.
                                  

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר