אלמונים ניפצו את שמשת רכבו של שי ניצן פרקליט המדינה לשעבר

אמש בשעות הלילה פרקליט המדינה שלעבר דיווח כי שמשת רכבו נופצה בירושלים. מחקירת המשטרה עולה כי מדובר באירוע פריצה לרכב, ניצן העריך בפניי החוקרים כי הדבר קשור לשיח סביב עסקת הטיעון עם נתניהו

חדשות כיפה 21/01/22 08:06 יט בשבט התשפב

אלמונים ניפצו את שמשת רכבו של שי ניצן פרקליט המדינה לשעבר
שי ניצן, צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

שי ניצן, פרקליט המדינה לשעבר, הופתע אמש (ה') לגלות את שמשת רכבו מנופצת בירושלים. ניצן התקשר למשטרה ודיווח על המקרה, ומהחקירה הראשונית עולה כי זהו ניסיון פריצה סטנדרטי. על פי לירן לוי, ניצן טען בפניי החוקרים כי הדבר קשור לשיח סביבו וסביב עסקת הטיעון הנרקמת עם ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו.

לפני כשנתיים, בסוף 2019, הסתיימה כהונתו של שי ניצן כפרקליט המדינה. הוא שימש בתפקיד כשש שנים, ובמהלך הכהונה הסוערת של ניצן נפתחו החקירות נגד נתניהו בתיקי האלפים וכן חקירות נגד אישי ציבור רבים, בהם דוד ביטן, אריה דרעי ויעקב ליצמן.

כזכור, בסוף נובמבר האחרון התמנה ניצן לתפקיד הרקטור שינהל את כלל היבטי התוכן בספרייה. תפקיד זה לא היה קיים קודם לכן. לאחר בחירתו לתפקיד אמר שי ניצן: "אני נכנס לתפקיד בהתרגשות ובציפייה. בעיני הספרייה הלאומית אמורה להיות מרכז תרבותי וחינוכי ראשון במעלה של מדינת ישראל והעם היהודי בכללותו. אוצרות הספרייה הם בעלי חשיבות עצומה לעם היהודי שהוא "עם הספר" ולמדינת ישראל ושאיפתי היא להנגיש אותם לציבורים רחבים ככל האפשר – הן במשכנה החדש של הספרייה והן בפלטפורמות הדיגיטליות שלה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר