הפינוי בשייח ג'ראח: בני המשפחה מתבצרים על גג המבנה

צו של הוצאה לפועל משנת 2017 הוצא נגד בית בשכונת שייח ג'ראח לאחר שאמור לקום באותו השטח מוסד לימודי עבור תושבי השכונה. הבוקר, עם צאת הפינוי לפועל, בני המשפחה מתבצרים על הגג

אביחי ישראל, חדשות כיפה 17/01/22 10:30 טו בשבט התשפב

הפינוי בשייח ג'ראח: בני המשפחה מתבצרים על גג המבנה
הפינוי, צילום: דוברות המשטרה

המשטרה וההוצאה לפועל הגיעו לפנות את בית משפחת סאלחייה ואת המשתלה לצידה משכונת שייח ג'ראח בירושלים, שם הם נתקלו בבני המשפחה כשהם מתבצרים על גג המבנה ובידיהם בלון גז ונפט. כוחות ימ"מ הוזעקו לזירה ובשטח נערכים לקראת פריצה למבנה. מדובר במימוש צו פינוי הוצל"פ לקרקע באזור רחוב דרך הזיתים משנת 2017 ובקרקע שהופקעה ע"י הרשות המקומית לצורך הקמת מוסדות לימוד לטובת תושבי השכונה.

עם הגעת נציגי העירייה וההוצאה לפועל בליווי כוחות משטרה, החלו מספר צעירים להתבצר על בית מגורים עם בלון גז וחומר דליק והבעירו במקום מזרונים. צוות מו"מ של המשטרה פועלים במקום מול המתבצרים ומפרי הסדר במטרה לאפשר את מימוש הצו השיפוטי שניתן ע"י בימ"ש כחוק.

נציין כי כבר לפני כשנה, הורה בית המשפט המחוזי בירושלים למשפחה לפנות את המקרקעין המיועדים לצרכי ציבור, לטובת הקמת בית ספר לחינוך מיוחד בן 18 כיתות ו-6 גני ילדים, שאמורים לשרת את תושבי שכונת שייח ג'ארח וילדיהם. מאז מתן פסק הדין, ניתנו אין ספור הזדמנויות למשפחה למסור את המקרקעין בהסכמה, אולם הם סירבו לעשות כן, גם לאחר מתן ארכות, פגישות וניסיונות הידברות חוזרים ונשנים מצד עיריית ירושלים. לכן, עיריית ירושלים פעלה הבוקר כפי שהורה בית המשפט ומימשה את הצווים שהוציא בית המשפט.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר