מכירים? צבע השנה לשנת 2022 הוא Very Peri

מידי שנה בחודש דצמבר, עם סיומה של שנה אזרחית אחת והמעבר לשנייה, מכריזה חברת הצבעים פנטון על צבע או צבעי השנה שיסמלו את השנה החדשה. בשנת 2021 הבאה לסיומה היו אלו צבעי הצהוב והאפור הבהירים, וכעת טוען לכתר צבע מיוחד הנע בין כחול לסגול ששמו Very Peri

חדשות כיפה 09/12/21 17:41 ה בטבת התשפב

מכירים? צבע השנה לשנת 2022 הוא Very Peri
סירי סולתם בצבע הנבחר, צילום: גל בן זאב

פנטון היא חברה אמריקאית ותיקה וידועה אשר תחום התמחותה מזה מעל ל-20 שנה הינו בייצור צבעים. ההכרזה על צבע השנה משפיעה על תחומי חיים רבים ומחכים לה בשקיקה מעצבי האופנה, הביוטי, עיצוב הבית, גרפיקה, העיצוב התעשייתי ורבים נוספים. אי לכך, אפשר להיות סמוכים ובטוחים שככל שהשנה תתקדם נזכה לראות את הצבעים מככבים וצובעים כמעט כל פריט אפשרי.

בחירת הצבע אינה שרירותית, כאשר בכל שנה מנמקים ראשי החברה את הסיבות השונות לבחירה הספציפית, הקשורים קשר הדוק לשינויים חברתיים, פוליטיים וסביבתיים המדברים לעולם כולו באופן גלובאלי. הבחירה נועדה בכדי לייצר אמירה, ביקורת ושינוי בנוגע לקורה בהווה בתקווה שישפיע על העתיד לבוא.

צבע השנה הנבחר לשנת 2022, Very Peri, המשלב בין הצבע הכחול לסגול עתידני, מייצג לטענת החברה בראש ובראשונה נוכחות אמיצה, כושר המצאה ומדרבן ליצירתיות אישית. הצבע מייצג אפשרויות בחירה רבות העומדות בפני האדם ובפני החברה וקורא לנו להפגין ביטחון עצמי ויצירתיות במטרה להוקיר תודה מחד ולשכתב את חיינו מאידך. לכבוש את הסקרנות ולפתוח אותנו לייצר ולהגשים את חזוננו. להאיר את העתיד באור חדש. במחשבה על הצורך בעתיד אחר נובעת מהסתכלות על ההווה והשנה שעברה על אזרחי העולם, שכללו שינויים רבים ובידוד חברתי.

הצבע ממחיש את המיזוג של החיים המודרניים במציאות הפיזית עם העולם הדיגיטאלי בדרכים חדשות ופותח את הדלת לעולם וירטואלי דינאמי בו נוכל לחקור ולייצר. כמו כן, מתייחס לטרנדים בתחומי המשחקים והפופולריות המתרחבת של הקהילה האמנותית המטאוורסית.

לורי פרסמן, סגנית נשיא חברת פנטון, מסבירה: "בחירת צבע השנה שלנו משקפת את החדשנות והטרנספורמציה העולמית המתרחשת. החברה ממשיכה לזהות צבע כצורה קריטית של תקשורת, ודרך להביע ולהשפיע על רעיונות ורגשות, לעסוק ולהתחבר. המורכבות של הגוון הכחול האדום והסגול החדש, מדגיש את האפשרויות הרחבות שעומדות לפנינו".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר