פרשת אריה שיף: הפרקליטות הודיעה כי לא תערער על גזר הדין

הירי בפורץ בערד: הפרקליטות החליטה כי לא תערער על גזר הדין של בית המשפט המחוזי בבאר שבע, בו קיבל שיף תשעה חודשי עבודות שירות. לאחר הקראת גזר הדין מסרה הפרקליטות כי היא מכבדת את הכרעת בית המשפט ולומדת אותה

חדשות כיפה 09/12/21 15:52 ה בטבת התשפב

פרשת אריה שיף: הפרקליטות הודיעה כי לא תערער על גזר הדין
שיף בבית המשפט, צילום: פלאש 90

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר לפני כחודש על אריה שיף תשעה חודשי עבודות שירות. שיף, תושב ערד, בן 70, ירה למוות במוחמד אל-אטרש אשר ניסה לגנוב את רכבו באישון לילה בתחילת השנה שעברה. היום (ה') הודיעה הפרקליטות כי לא תערער על החלטת בית המשפט.

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע את שיף בעבירה של המתה בקלות דעת, במסגרת עסקת טיעון. בשימוע שנערך לו טען שיף כי פעל מתוך הגנה עצמית, אך הפרקליטות דחתה את טענתו והגישה נגדו כתב אישום.

מפסק הדין עלה כי תחילת האירוע בחודש נובמבר בשנה שעבר, כאשר שהו הנאשם ואשתו בקרוואן אשר חנה מאחורי רכבם, אולם מנותק ממנו, בסמוך לביתם שבערד. הנאשם, מתנדב בעברו במשטרת ישראל במשך שנים רבות, החזיק מזה כ-40 שנה אקדח ברישיון, ובאותו הלילה, אקדחו האישי הוחזק מתחת לכרית במיטתו.

פרקליטות מחוז דרום מסרה לאחר הקראת גזר הדין כי "הביאה בחשבון את מכלול נסיבות העניין, לרבות העובדה שהאירוע התרחש קרוב למקום מגוריו של הנאשם וכי בסופו של יום הוא נטל אחריות למעשיו, ובשקלול הדברים סברה כי ככלל, דינו של מי שפעל מתוך מודעות מלאה למעשיו והמית בקלות דעת הוא מאסר מאחורי סורג ובריח. זאת, בין היתר בהתאם לחוק ולפסיקה הנוהגת, ונוכח הצורך לאזן בהגנה על שלום הציבור וביטחונו. ביהמ"ש פסק אחרת אנו מכבדים כמובן את הכרעתו ולומדים אותה".

צעק "עצור" לפני שירה 

בחצות אותו הלילה, הגיעו ברכבם שלושה פורצים אל מול ביתו של הנאשם, על מנת לפרוץ ולגנוב את רכבו. בין הפורצים היה גם מחמד אלאטראש (יליד 1984, הוא המנוח), אשר היה רעול פנים. המנוח ירד מרכב הפורצים, שעמד על הכביש בסמוך לרכבו של הנאשם; שבר את חלון הנהג ברכב באמצעות מפתח צינורות בגודל של כ-20 ס"מ; והתפרץ לרכב על מנת לגנוב אותו. פורץ נוסף הצטרף אל המנוח ועמד לצדו מחוץ לרכב.

מספר שניות לאחר שהפורצים הגיעו למקום, ובשל הרעש שהקימו, העירה אשת הנאשם את הנאשם משנתו. הנאשם הציץ מבעד לחלון הקרוואן; שמע את רעשי הפריצה לרכבו; וראה את רכבם של הפורצים עומד בסמוך לרכבו. הנאשם נטל את אקדחו; יצא מהקרוואן; צעד על המדרכה כ-7 מטרים; והתקרב אל רכבו, תוך שהוא צועק מספר פעמים "עצור".  

הנאשם הגיע בסמוך לדלת הנוסע הקדמית ברכבו; הסתכל לתוך הרכב, כאשר אור תקרת הרכב דולק; וראה את המנוח יושב בכיסא הנהג. בין רכבו של הנאשם ובין רכבם של הפורצים עמד פורץ נוסף. הנאשם צעד שני צעדים לאחור; כשהוא במרחק של כשלושה מטר מהמנוח, הניף את נשקו תוך כדי דריכה והכנסת כדור לבית הבליעה, ופתח את נצרת האקדח. במקביל, המנוח סגר את דלת הנהג (אור תקרת הרכב כבה), ורכבו של הנאשם התחיל להתדרדר קדימה בכביש מבלי שהוא מונע.

בשלב זה, צעד הנאשם צעד אחד לפנים, הרים את ידו הימנית אשר אחזה בנשקו, וירה כדור אחד לעבר הרכב, לאזור בו ישב המנוח. הקליע חדר דרך חלקה העליון של שמשת חלון הדלת הקדמית-ימנית של הרכב, ופגע בצדו הימני של מצחו של המנוח; נותר בראשו; וגרם למותו.

הפורץ הנוסף שהיה מחוץ לרכב הפורצים, נכנס לרכב הפורצים, שהתחיל בנסיעה, והנאשם ירד לכביש מן המדרכה; כיוון את אקדחו אל עבר רכב הפורצים הבורח; וירה כדור נוסף לעברו. רכבו של הנאשם התדרדר באלכסון מספר מטרים במורד הכביש, עד אשר עלה על המדרכה ממול לבית הנאשם, ונעצר בחומה הבנויה עליה. הנאשם התקשר למוקד החירום של המשטרה; דיווח על האירוע; ביקש סיוע משטרתי ורפואי; והמתין במקום עד להגעתם של גורמי ההצלה והמשטרה, עמם שיתף פעולה.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר