הלך לעולמו הרב אברהם שלוש רב העיר כפר סבא

הרב אברהם שלוש נולד בירושלים וכיהן כרבה הראשי של כפר סבא במשך כשישה עשורים. "מבכים מרה את פטירתו של המרא דאתרא", נמסר מהרבנות הראשית והמועצה הדתית כפר סבא

חדשות כיפה 03/12/21 08:58 כט בכסלו התשפב

הרב אברהם שלוש, צילום:  Yonatan Sindel, Flash90
הרב אברהם שלוש, צילום: Yonatan Sindel, Flash90

הרב אברהם שלוש נולד בשנת 1929 וכיהן כרבה הראשי של כפר סבא כ-60 שנה. הוא נולד בעיר העתיקה בירושלים לרב יוסף שלוש שהיה רב עדת המערבים בירושלים. סבו, רבי דוד שלוש, היה ראש ישיבה מפורסם במרקש. אחיו הרב דוד שלוש היה רבה הראשי של נתניה.

הרב אברהם למד בישיבת פורת יוסף שבעיר העתיקה עד נפילת הרובע, ואז עבר ללמוד בישיבת מרכז הרב. בשנת 1959 התמנה כרבה הראשי של כפר סבא, משרה בה החזיק עד לפטירתו. הוא היה הרב הראשי היחיד בעיר, לעומת תקופה ארוכה משנות ה-70 ועד ל-2007 בה שימש לצדו רב ראשי אשכנזי, הרב יעקב פנחס שיר.

מהרבנות הראשית והמועצה הדתית כפר סבא נמסר ההודעה: "מבכים מרה את פטירתו של המרא דאתרא למעלה מ60 שנה מורנו ורבנו הרב אברהם שלוש זצ"ל".

עו"ד איתן צנעני ממלא מקום וסגן ראש העיר: "הרב אברהם שלוש זצ"ל היה תלמיד חכם ובעל ידע רב בתורה ובהלכה התבלט  בנועם הליכותיו ובדאגה  מלאה לצורכי הדת והמסורת היהודית של כלל הציבור בכפר-סבא. דרכו הייתה להכיל את כל הציבור וליצור הבנה בכל המעגלים בנושאי חסד ועזרה הדדית בבחינת "גדול המעשה יותר מן העושה". הרב ידע לקבל כל אחד עם בעיותיו בשמחה ובטוב לב תוך מציאת פתרון לבעיות. תרומתו של הרב שלוש זצ"ל לכפר סבא תירשם בספר ההיסטוריה של העיר לדורות".

הרב ששון טרבלסי יו"ר המועצה הדתית בכפר סבא: "הסתלקותו של הרב שלוש זצ"ל שהיה תלמיד חכם מובהק בעל מידות טרומיות והנהגות מופלאות הוא הפסד גדול והעיר כפר סבא מקוננת על אובדנה של אישיות ענקית זו. הרב זצ"ל היה אישיות מיוחדת במינה ובזכות אריכות ימים שזכה לה היה חוליה מקשרת בין הדור הקודם והדור החדש.צהרב שלוש זצ"ל היה שריד מדור הנפילים  של הרבנים ואשרינו שזכינו להיות במחיצתו. הסתלקותו של הרב זצ"ל היא אבדה לעיר ותושביה, יהי זכרו ברוך לעד".

הלווייתו של הרב שלוש זצ"ל תצא בשעה 12:00 מבית הכנסת "זכור לאברהם" ברחוב נבון בשכונת מחנה יהודה אל הר המנוחות בירושלים.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר