פרוייקט הסקי הדתי

בכירי רבני הציונות הדתית נגד ממשלת בנט: "לא רוצים מדינת כל אזרחיה"

17 רבנים מהציונות הדתית וראשי ישיבות רבים ביניהם הרב חיים דרוקמן והרב שמואל אליהו קוראים למחות נגד הניסיון להפוך את מדינת ישראל למדינת כל אזרחיה: "הממשלה מקדמת שורת חוקים שמסכנת את מהות המדינה ומשנה את זהותה"

חדשות כיפה 01/12/21 19:53 כז בכסלו התשפב

הרב דרוקמן ובנט בימים טובים יותר, צילום: Tomer Neuberg/FLASH90
הרב דרוקמן ובנט בימים טובים יותר, צילום: Tomer Neuberg/FLASH90

זקני הרבנים וראשי הישיבות בציונות הדתית, הוציאו הערב (ד') מכתב ראשון מסוגו, בו הם מוחים נגד צעדי הממשלה וכנגד הפגיעה בזהותה היהודית של המדינה. במכתבם ציינו הרבנים, והדגישו, כי "חזרנו לארץ ישראל כי אנו רוצים במדינה יהודית ולא במדינת כל אזרחיה". 

הרבנים כתבו בקריאתם, כי "הממשלה מקדמת שורת חוקים שמסכנת את מהות המדינה ומשנה את זהותה, עם ישראל מתקומם כנגד הניסיון הזה. אנו קוראים לציבור להתאחד ולמחות כנגד הניסיון להפוך את המדינה למדינת כל אזרחיה". 

מכתב הרבנים

מכתב הרבנים צילום: ללא

נזכיר כי בשבוע הבא עתידה להתקיים ברחבת תיאטרון הבימה בתל אביב עצרת מחאה בהובלת מטה המאבק הלאומי בשיתוף תנועת מחאת "הקו האדום".

מארגני המחאה אומרים כי הצפי הוא לאלפים רבים של מפגינים שיגיעו למחות נגד החלטות הממשלה הפוגעות בזהות העם היהודי, בין היתר בכשרות, בגיור, בשבת, וגם בביטחון ובהתיישבות. "רוב עם ישראל לא מעוניין בממשלה הזו ובמהלכים שלה, מדובר בחלק מאוד קטן שהשתלט על המדינה באמצעים פסולים תוך נוכלות שקר ורמיה, הציבור כולו מתאחד כנגד הממשלה, גם ציבור הציונות הדתית הכיפות הסרוגות ועוד שורה של ציבורים בישראל. אנחנו מודים לרבנים ולציבור הרחב שעומד לצידנו"


להורדת הקובץ

(מכתב הרבנים).

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר