פרוייקט הסקי הדתי

הלחץ עבד: שכר מתנדבי השירות הלאומי יעלה ב-50% מינואר 2022

אחרי ששכר החיילים עלה, ראש הממשלה ושר האוצר סיכמו על העלאת דומה גם בקרב מתנדבי השירות הלאומי. "כך ראוי. הם עושים עבודת קודש במשך שנים ארוכות", אמר בנט

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 29/11/21 16:10 כה בכסלו התשפב

בנות שירות לאומי. ארכיון, צילום: שלומי אמסלם
בנות שירות לאומי. ארכיון, צילום: שלומי אמסלם

פחות משבוע מאז הוכרז על העלאת שכר החיילים, הודיעו היום (ב') ראש הממשלה נפתלי בנט ושר האוצר אביגדור ליברמן, על העלאה דומה גם לבני ובנות השירות הלאומי ב-50%. בהתאם, יועלה גובה דמי הקיום הבסיסיים למשרתי השירות הלאומי החל מחודש ינואר 2022 ויעמוד על כ-810 שקלים בחודש, במקום 540 שקלים כיום.

עלות ההחלטה, שתיכנס לתוקף לאחר אישור ועדת התעריף של הכנסת, הינה כ-60 מיליון שקלים, אשר יוקצו מתקציב משרד רה"מ ומשרד האוצר. יש לציין כי טרם ברור האם העלאת השכר תיעשה באופן רוחבי לכל מתנדבי השירות הלאומי או שמא רק לסכום הבסיסי. 

ראש הממשלה, נפתלי בנט בירך: "בנות ובני השירות הלאומי עושים עבודת קודש במשך שנים ארוכות, בכל רחבי הארץ, ונותנים את הלב והנשמה למען עם ישראל. אנחנו מעריכים ומוקירים אותם - במעשים, לא במילים. כמו שהעלינו את שכר חיילינו ששומרים על ביטחון ישראל, כך היה ראוי להעלות את שכר השירות הלאומי - ואת זה אנחנו עושים היום. זו בשורה גדולה ומשמחת. אני רוצה לומר לבני ובנות השירות הלאומי - אנחנו אוהבים אתכם. אני רוצה להודות לידידי, שר האוצר ליברמן, על שיתוף הפעולה וליו"ר סיעת ימינה, ח"כ ניר אורבך, שפעל רבות למען הנושא".

"העלנו את דמי הקיום של חיילי הסדיר בצה"ל, ובה בעת מעלים את דמי הקיום של משרתי השירות הלאומי", אמר שר האוצר, אביגדור ליברמן שהוסיף כי, "צעד זה מתווסף לשורת צעדים לעידוד שילוב הצעירים בתרומה למען מדינת ישראל, הן במסלולים של צה"ל והן במסלולים של שירות לאומי אזרחי מתוך הוקרה על פעילותם החשובה למען החברה. נמשיך להביע הערכה למשרתים - לא רק במילים אלא גם במעשים".

מנכ"ל רשות השרות הלאומי-אזרחי, ראובן פינסקי אמר: "מיד עם ההודעה הברוכה על העלאת שכר החיילים, פעלנו בהנחיית ראש הממשלה והשר הממונה על השירות הלאומי אזרחי נפתלי בנט, להעלאה במקביל של דמי הכלכלה הבסיסיים של בנות ובני השירות הלאומי אזרחי. ראש הממשלה ושר האוצר קיבלו יחד החלטה משמעותית שהיא בשורה גדולה ל-18,000 בני ובנות שירות לאומי-אזרחי אשר מקבלים את המגיע להם, יחד עם הוקרת מנהיגי המדינה לפועלם".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר