"מעשה טרור כהגדרתו" | הורשע המחבל שרצח את הרב שי אוחיון הי"ד

בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע את חליל דויכאת ברצח הרב שי אוחיון ה"יד, אשר נדקר בפיגוע בפתח תקווה לפני יותר משנה, לאחר החלטת השופטים יתקיימו בעוד מספר חודשים דיון טיעונים לעונש

חדשות כיפה 16/11/21 13:50 יב בכסלו התשפב

"מעשה טרור כהגדרתו" | הורשע המחבל שרצח את הרב שי אוחיון הי"ד
הנרצח. הרב שי אוחיון הי"ד, צילום: באדיבות המשפחה

לאחר כשנה ושלושה חודשים, ונסיונות של ההגנה לטעון לאי שפיות, ולאחר שצה"ל הרס את ביתו של המחבל,  בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע היום (ג')  את המחבל חליל דויכאת ברצח בנסיבות מחמירות של הרב שי אוחיון הי"ד ובעבירות על חוק המאבק בטרור, זאת לאחר שהודה בכתב האישום נגדו.  

כזכור, בתאריך 26.8.20, ודקר חליל דויכאת את הרב שי אוחיון והותיר אותו מחוסר הכרה במצב אנוש בצומת סגולה בפתח תקווה. צוות מד"א אשר הגיע לזירה פינה אותו לבית החולים בילינסון בעיר, שם נקבע מותו. הנרצח חסיד ברסלב בן 39 ואב ל-4. נדקר בחזרתו מלימוד בכולל. 

לפי כתב האישום, דויכאת עבד כפועל בניין באתר בניה בעיר. ביום הפיגוע לקח סכין בעלת להב באורך 14 ס"מ שהיתה דרך קבע במטבח אתר הבנייה, והחליט להמית באמצעותה אזרח או חייל ישראלים יהודים. זאת, לדבריו, "למען פלסטין, העם הפלסטיני, מסגד אל אקצא ואללה".

המחבל יצא מאתר הבניה וצעד רגלית לצומת, שם הסתובב במשך כשעה בחיפוש אחר קורבן והזדמנות מתאימים. המחבל הבחין ברב שי אוחיון הי"ד, בעל חזות חרדית, שצעד לכיוונו.

"או אז שלף הנאשם את הסכין מכיס מכנסיו ודקר את המנוח שלוש דקירות עמוקות בחזהו". הרב אוחיון קרא לעזרה, אך התמוטט. עובר אורח שהיה במקום הבחין במתרחש וניסה להבריח את המחבל.

רק אז הואיל המחבל להניח לרב אוחיון, שכבר היה במצב אנוש. לפי כתב האישום החזיר המחבל את הסכין המגואלת בדמו של המנוח לכיס מכנסיו והחל להתרחק בהליכה מהמקום "כשהוא אף שוקל אפשרות לדקור באופן דומה ישראלים יהודים נוספים".

(רגעים לאחר פיגוע הדקירה)

דקות ספורות לאחר מכן הצליחו כוחות הביטחון לאתר את המחבל ולהשתלט עליו. הרב אוחיון הי"ד הובהל לבית החולים בילינסון, אולם נקבע מותו אשר נגרם כתוצאה מהדקירות הקטלניות שדקר אותו המחבל.

לפי כתב האישום "גרם הנאשם בכוונה למותו של אדם.. מעשה טרור כהגדרתו.. אשר נעשה מתוך מניע מדיני, דתי, לאומני או אידיאולוגי, במטרה לעורר פחד או בהלה בציבור". 

כאמור, שופטי ביהמ"ש המחוזי לוד רות לורך, דבורה עטר ועמי קובו הרשיעו  היום את המחבל ברצח בנסיבות מחמירות של הרב אוחיון הי"ד. דיון טיעונים לעונש יתקיים בעוד מספר חודשים.

סיון אוחיון, אלמנתו של הרב שי אוחיון הי"ד, מסרה בתגובה להרשעת המחבל "העונש הראוי הוא שהמחבל ירקב בכלא עד יומו האחרון" והוסיפה "זה התבקש שהמחבל יודה בפשע הנתעב והמרושע שביצע. אנחנו לא מתכוונים לוותר על דבר מהעונש המרבי שהחוק מאפשר ואף יותר מזה. העונש הראוי הוא שהמחבל יירקב בכלא עד יומו האחרון ללא שום תנאים ושמשפחתו תגורש מהארץ. מי שמעז לפגוע בתושבים חפים מפשע לא ראוי שהוא או מי מבני משפחתו שערבים לו יהיו זכאים להתגורר בארץ הזו.
בעלי היה אדם ישר ואוהב אדם באשר הוא, בעל, אבא, בן ואח כל כך מסור, אוהב, אהוב ומאוד מאוד חסר"

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את בני המשפחה כנפגעי עבירה מסר "המחבל הורשע ברצח של הרב שי אוחיון הי"ד בשל היותו יהודי. הגיע הזמן שנביט במציאות, כיצד הגענו למצב שיהודים נרצחים ברחובות הערים?! מדינת ישראל כמדינה חפצת חיים חייבת להילחם  בטרור ובתומכיו בכל דרך".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר