"מחמירים" במצוות השמיטה: חצי טון ירקות מעזה נתפסו בביתר עילית

תושבים ערניים חשדו במוצרים שהגיעו למכולת בעיר, ולאחר שיצרו קשר עם גורמים במשרד החקלאות, התגלה כי הסחורה הוברחה מרצועת עזה. בעלי המקום נלקחו לחקירה, הירקות הועברו להשמדה מיידית

ישי אלמקייס, חדשות כיפה 31/10/21 12:30 כה בחשון התשפב

"מחמירים" במצוות השמיטה: חצי טון ירקות מעזה נתפסו בביתר עילית
חלק מהירקות שנתפסו בביתר עילית, צילום: משרד החקלאות ופיתוח הכפר

כחלק מעריכת הקניות היום-יומית במכולת השכונתית שבביתר עילית, התושבים שהגיעו לרכוש את התוצרת החקלאית, שמו לב לכיתוב לא ברור על ארגזים שהונחו בסמוך לסחורה הנמכרת, ומיד התעורר אצלם החשד. התושבים פנו למוקד משרד החקלאות ובעקבות התלונה הגיעו מפקחים לבדיקה מקיפה.

בארגזים במכולת נמצאו ירקות מסוגים שונים: קישואים, חצילים, עגבניות, מלפפונים ובטטות במשקל כולל של 500 קילוגרם, כאשר מחקירה ראשונית עלה כי מדובר בתוצרת שהוברחה מרצועת עזה. בעל המקום נלקח לחקירה וכלל הסחורה הועברה להשמדה מיידית. 

מלפפונים, עגבניות, חצילים ועוד

מלפפונים, עגבניות, חצילים ועוד, צילום: משרד החקלאות ופיתוח הכפר

על פי חוק שיווק תוצרת חקלאית ישנם מספר תנאי סף לכניסה של תוצרת חקלאית לארץ, בין התנאים: חובת מעבר סחורות במקומות מוסדרים על פי חוק; דיגום מיקרוביולוגי של התוצרת החקלאית ובדיקת שאריות חומרי הדברה וחובת היתר משווק מורשה מאת משרד הבריאות. במקרה זה, אף אחד מהתנאים לא היה קיים ובכך, נשמרה בריאותם של הצרכנים מחד, ומאידך נמענה כניסה של מזיקים ונגעים, העלולים להרוס ענפי חקלאות רבים.

רואי קליגר, מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות במשרד החקלאות ופיתוח הכפר אמר: "מפקחי היחידה עצרו ממש ברגע האחרון קנייה ומכירה  של תוצרת שמקורה בשטחי הרשות הפלשתינית, שגודלה ללא פיקוח או בקרה. קבלת המידע מהתושבים במוקד המשרד הציל חיים ועזר לנו להגיע למקום במהירות. בנוסף, אנחנו פועלים ללא הפסקה לוודא שמקור הירקות עובר תחת פיקוח בדרכם לישראל".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר