שקד: "אבחן הקמת בית ספר לילדי מסתננים שיכין אותם ליציאה מישראל"

השרה שקד קיימה היום סיור בדרום ת"א ובחנה את בעיית המסתננים: "אין בכוונתי להרפות מנושא המסתננים ואמשיך לקדם את יציאתם חזרה לארצם ולמדינות שלישיות בטוחות"

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 28/10/21 17:45 כב בחשון התשפב

שקד: "אבחן הקמת בית ספר לילדי מסתננים שיכין אותם ליציאה מישראל"
הפגנת מסתננים, צילום: פלאש 90. תומר נאוברג

שרת הפנים, איילת שקד הגיעה היום (ה׳) לדיון עם עיריית תל אביב-יפו בנושא המסתננים והעובדים הזרים ובסופו ערכה סיור בדרום העיר. לפגישה ולסיור התלוו אליה אנשי משרדה, מנכ״ל רשות האוכלוסין וההגירה, תומר מוסקוביץ׳, מנהל מינהל אכיפה וזרים, יוסי אדלשטיין ויועצה לענייני הגירה, יונתן יעקובוביץ׳. השרה שיגרה מסרים חריפים נגד המסתננים הרבים בעיר.

בדיון קיבלה השרה סקירה מראש עיריית תל אביב יפו, רון חולדאי, מ״מ וסגן ראש העיר, חיים גורן והצוות המקצועי בעירייה על המצב בדרום העיר, תמונת מצב אוכלוסיה והקהילות השונות, דרי רחוב, עובדים זרים והאתגרים איתם הם מתמודדים.

שקד ואורבך בדרום תל אביב

שקד ואורבך בדרום תל אביב צילום: ללא

השרה נפגשה עם נציגי המשטרה, מפקד מרחב יפתח, נצ״מ חיים בובליל ומפקד תחנת שר״ת, סנ״צ דודי שליו, שהציגו בפנייה דוחות ונתונים על אכיפת החוק בדרום תל אביב ושיתפו באתגרים העומדים בפניהם בכל הקשור לאכיפה אל מול אוכלוסייה זרה.

בהמשך נפגשה השרה עם תושבות שכונת התקווה בדרום ת״א איתן יצאה לסיור בשכונה. אל הסיור הצטרף יו״ר סיעת ימינה, ח״כ ניר אורבך. השרה שמעה מהן על המצוקות איתן הן מתמודדות בשגרה ושוחחה איתן על החיים בשכונות מעורבות עם מסתננים ועובדים זרים. ח״כ אורבך הזמין את האימהות לדיון בוועדת החינוך בכנסת, לדון בנושא בתי הספר בדרום העיר.

שרת הפנים, איילת שקד אמרה בסיור: "אין בכוונתי להרפות מנושא המסתננים ואמשיך לקדם את יציאתם חזרה לארצם ולמדינות שלישיות בטוחות. במקביל הורתי לרשות האוכלוסין וההגירה להדק את הקשר ואת שיתופי הפעולה עם גורמי העירייה והמשטרה כדי להחזיר את המשילות ואת תחושת הביטחון האישי בשכונות דרום ת״א. בנוסף, הדגשתי את הצורך לבחון הקמת בתי ספר במודל בינלאומי לילדי מסתננים וזרים בלתי חוקיים, עם תכנית לימוד שתכין אותם ליציאה מישראל ברגע שזו תתאפשר".


(סמוטריץ' בדרום תל אביב).

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר