פרוייקט הסקי הדתי

במד"א מצילים חיים: ילדה בת 15 ביצעה החייאה בקשיש

נערה צעירה שהייתה בקניות נזעקה לטפל בקשיש שעבר אירוע לבבי. בזכות קורס מד"א שסיימה לפני שבועות ספורים, ומכשיר דפיברילטור, הצליחה להציל את חייו. "הסיוע של האזרחים ברגעים הראשונים היה מדהים ומרגש"

חדשות כיפה 26/10/21 12:57 כ בחשון התשפב

צילום: דוברות מד"א
צילום: דוברות מד"א

נערה צעירה זכתה להציל חיים: לפני כחודשיים בלבד, מיה שפירו סטרלין בת ה-15 מבת ים סיימה את קורס מגישי העזרה הראשונה של מד"א והפכה למתנדבת בארגון. לפני שלושה שבועות כאשר הייתה בחנות ברחוב בלפור בבת ים, שמעה קריאות לעזרה ברחוב, ורצה לעזור.
 
כשהגיעה למוקד האירוע, ראתה מיה את שמואל לוי בן ה-79 מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, כשלצידו עובר אורח שמקבל הדרכה טלפונית ממיטל ברגמן, חובשת במוקד החירום 101 ומבצע פעולות החייאה בסיסיות תוך שימוש במכשיר דפיברילטור של מד"א מדוכן מפעל הפיס הסמוך. מיה הזדהתה כמתנדבת מד"א ולקחה שליטה על האירוע, החלה לבצע עיסויי חזה ונתנה שוק חשמלי ממכשיר הדפיברילטור.

צילום: דוברות מד"א


על האירוע סיפרה מיה, "יצאתי מחנות ברחוב, שמעתי מישהי צועקת 'עושים עליו החייאה' וישר רצתי למקום. החלפתי את האזרח שביצע את פעולות החייאה ובעזרת מכשיר הדפיברילטור שהביאו מדוכן מפעל הפיס הסמוך נתתי שוקים חשמליים. המשכתי את ההחייאה ויחד עם הכוננים של מד"א וצוות הניידת טיפול נמרץ ממש נלחמנו על החיים של שמואל. כשהלב שלו חזר לפעום ממש התרגשתי, הבנתי שהצלתי חיים".
 
שמואל פונה בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבי"ח, התאושש ושב לביתו שבבת-ים. אתמול (ב') פגשה מיה לראשונה את שמואל לוי ואת בני משפחתו בביתם כשהוא בהכרה ומחייך. "אני שמחה מאוד שהצלחתי להציל חיים ושתפקדתי באופן מקצועי ומהיר בשטח, למרות שאני חדשה במד"א. הסיוע של האזרחים ברגעים הראשונים היה מדהים ומרגש, כולם היו קשובים לעזור. אני מקווה שעכשיו עוד אנשים יכירו את חשיבות מכשיר הדפיברילטור במרחב הציבורי וילמדו איך לבצע החייאה", סיכמה.
 
שמואל, שהתרגש מאוד מהמפגש חיבק את מיה והודה לה: "בזכותך אני פה, בזכות צוות מד"א, בזכות הקדוש ברוך הוא, בזכות האזרחים שעזרו לי ובזכות הטיפול המסור שקיבלתי מהצוות בית החולים וולפסון. אני מודה לכולכם מקרב לב, ממש אין מילים בפי. עכשיו אני בסדר". 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר