היהודים שנעצרו בחשד להריגתו של מוסא חסונה - שוחררו

חמשת החשודים היהודים שנעצרו בזמן "שומר החומות" בחשד להריגתו של מוסא חסונה מלוד, קיבלו הודעות על סגירת התיק נגדם בעילה של חוסר אשמה | עו"ד עדי קידר מחוננו: "מקווה שסגירת התיק מלווה בהפקת לקחים. משטרת ישראל הפקירה אותם"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 21/10/21 22:21 טו בחשון התשפב

היהודים שנעצרו בחשד להריגתו של מוסא חסונה - שוחררו
תושבי לוד, ארכיון, צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

התיק כנגד תושבי לוד אשר הגנו על שכונתם ומשפחותיהם מפוגרום של המון ערבי, במהלך ערבו הראשון של מבע "שומר החמות" ייסגר מחוסר אשמה, כך הודיעה הערב (ה') פרקליטות מחוז מרכז לעו"ד עדי קידר מארגון חוננו אשר מייצג שלושה מהתושבים.

מדובר בחמישה תושבי העיר המעורבת, שנאלצו לצאת ולחצוץ בגופם בין המון ערבי לבין בתי התושבים. במהלך האירוע הותקפו התושבים באבנים, ברזלים ובקבוקי תבערה, ונאלצו לבצע ירי באוויר בכדי להרחיק את הפורעים מבתי השכונה. לטענת משפחת חסונה, כתוצאה מהירי נהרג בנם, מוסא.

נזכיר כי במשך זמן רב, התחננו תושבי השכונה למשטרה להגיע ולסייע להם מול ההמון אשר התקיף את השכונה והחל להתקרב יותר ויותר, אך המשטרה אינה הגיע וההמון הערבי כבר התקרב באופן מסכן חיים לבתי השכונה. לאור כך, נאלצו מספר גברים תושבי השכונה לחצוץ בגופם, תוך סיכון חיים בין ההמון הערבי לבין בתי השכונה בהם מאות נשים וילדים.

את התושבים ייצגו בהליך המעצר עו"ד עדי קידר, עו"ד נתי רום ועורכי דין נוספים מארגון חוננו. קידר, אשר עמד בראש צוות ההגנה של רוב החשודים, מסר: "אנו מברכים על הודעת הפרקליטות על סגירת התיק כנגד התושבים מחוסר אשמה. לצד זאת אנחנו מדגישים כי מדובר באירוע שתחילתו בפרעות נגד יהודים שהגנו על עצמם, ואני מקווה שסגירת התיק הזה מלווה בהפקת לקחים ומסקנות ובראשם המצב הבלתי נתפש בו משטרת ישראל הפקירה פשוטו כמשמעו את אותם תושבים, אשר מתחילת האירוע זעקו לעזרה וסיוע ומשזו לא הגיעה, נאלצו להתמודד מול סכנת חיים ממשית, באמצעות ירי מדוד ומציל חיים.

"לצערנו לקח זמן רב שהיה כרוך בעינוי דין ושינוי קיצוני בשגרת החיים של המשפחות  מהקצה אל הקצה, לרבות חלק מהם שנאלצו לעזוב את העיר ושהאירוע כולו והחקירות השפיעו עליהם ועל בני משפחותיהם באופן קיצוני. אנו מקווים כי אירוע זה לא ישנה והמסקנות והלקחים יופקו", הוסיף קידר.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר