האזינו ההקלטה של אלי אבידר: "כשליברמן הציע לי תפקיד שר במשרד האוצר - פרצתי בצחוק"

השר בלי התיק נחשף בשיחה סגורה, בה תקף את שר האוצר: "אם היה צריך אותי הוא לא היה נותן שני משרדים לעודד פורר" | על חבריו לממשלה אמר: "הם יצאו למסע תדרוכים. התפקיד מגיע לי יותר מ-99% מהשרים שיושבים"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 18/10/21 10:31 יב בחשון התשפב

ההקלטה של אלי אבידר: "כשליברמן הציע לי תפקיד שר במשרד האוצר - פרצתי בצחוק"
אבידר, צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

אלי אבידר, שר בלי תיק בממשלת ישראל, ממעט להשמיע את קולו מאז נכנס לתפקידו בסוף חודש יולי האחרון. באותה העת הוחלט שאבידר ימונה לשר המודיעין אם אלעזר שטרן יבחר לשמש לתפקיד יו"ר הסוכנות היהודית, מה שכידוע לא יקרה. 

בשיחה סגורה שהגיעה לידי "כאן חדשות" ופורסמה הבוקר (ב'), נשמע אבידר מדבר בחופשיות על שר האוצר אביגדור ליברמן, על החברים לממשלה ועל הניסיונות לפגוע בו מתוך הקואליציה.

בימי הקמת ממשלת בנט-לפיד בחודש יוני, נותר אבידר ללא תיק. הוצע לו לשמש כשר במשרד האוצר - הצעה שלא רצה בה. תפקידו כשר ללא תיק הוביל לסיום כהונתו כחבר כנסת מתוקף החוק הנורבגי. "ליברמן אמר לי 'אני אדאג לך, מגיע לך, עשית עבודה'. הוא הציע לי את אותו התפקיד של שר במשרד האוצר. הוא אמר לי: 'במסגרת הסמכויות אתה תהיה אחראי על הקשר עם ה-OECD'. פרצתי בצחוק".

"אמרתי לו 'תודה רבה', זה תפקיד חשוב אבל אני מוותר'. הוא אמר לי 'אני צריך אותך'. אמרתי לו 'אם היית צריך אותי לא היית נותן שני משרדים לעודד פורר ולי משאיר את הקשר עם ה-OECD. אז לפחות אל תעבוד עליי, לא יצא לך שם של שקרן עד היום. שחרר".

בתקופה בה מונה לתפקיד שר ללא תיק, חבריו לקואליציה תקפו אותו, טענו שהוא סחט כביכול את משרת השר. "יצאו למסע תדרוכים. 'התפקיד במשרד האוצר לא נאה לו, הוא רק שנתיים, יש מקומות בכנסת שהוא לא מכיר מרוב שהוא חדש'. כל השטויות האלה היו כדי לצבוע אותי כמי שרוצה תפקיד שר. אני לא ביקשתי". 

"אני חשבתי שמגיע לי? כן. יותר מ-99% מהשרים שיושבים שם. כשהם בשבת היו עם המשפחה אני הייתי בהפגנות. כשהם צקצקו בלשון ואמרו שאי אפשר להפיל את נתניהו אני האמנתי שאפשר".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר