שיפור במצבו של איציק סעידיאן: התעורר ופקח את עיניו

שיפור חל במצבו של לוחם גולני, הלום הקרב שהצית עצמו מול אגף השיקום של משרד הביטחון לפני כחצי שנה - לראשונה מאז האירוע הקשה, התעורר והגיב בעזרת עיניו | כוכבי למשפחה: "אנחנו אתכם בכל מה שצריך לאורך הדרך"

אלעד הומינר, חדשות כיפה 26/09/21 16:40 כ בתשרי התשפב

כוכבי עם אמו של סעידיאן, צילום: דובר צה"ל
כוכבי עם אמו של סעידיאן, צילום: דובר צה"ל

בשורות טובות. לפני כחצי שנה, איציק סעידיאן, לוחם גולני הסובל מפוסט טראומה ממבצע צוק איתן, הגיע למשרדי אגף השיקום של משרד הביטחון בפתח תקווה והצית את עצמו במחאה על הטיפול בהלומי הקרב. היום, לראשונה מאז האירוע הקשה, התעורר סעידיאן, פקח את עיניו ואף תיקשר עם הסביבה בעזרתן.

אביעד לנצ'נר, עורך דינו של סעידיאן בן ה-26, מסר בעקבות שיפורו במצב הרפואי: "השיפור במצבו של איציק משמח מאוד ולא רק משום שמדינה שלמה התפללה להחלמתו, אלא גם משום שהוא מאפשר למדינה לתקן את העוול הנורא שנעשה לו. הלוואי ואיציק יהיה הלום הקרב האחרון שצריך לזעזע מדינה שלמה כדי לקבל את הזכויות המגיעות לו".

לפני כשבוע, הגיע ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, לביקור אצל סעידיאן ומשפחתו בבית החולים שיבא תל השומר. "אני נפעם מהשיפור שחל במצבו של איציק, אבל לא פחות מהכוח שלכם, בני המשפחה. אנחנו אתכם בכל מה שצריך לאורך הדרך".

"למדנו, תיקנו דברים, הקמנו ענף ייעודי שמטרתו ללוות את הפצועים ואנחנו נלווה אותם יחד עם משרד הביטחון. זו הזדמנות לומר יישר כוח לרופאים, לאחיות ולצוות בית החולים על העבודה הקשה, אתם מצילים אנשים בעבודתכם", אמר.

חבר הכנסת אופיר סופר, הלום קרב מאז 1996, ברך על הקמת היחידה הייעודית לליווי לוחמי צה"ל שנפצעו ובני משפחתם: "לאורך שנים ביחידות רבות נוצר ניתוק בין הלוחמים הפצועים ובני משפחותיהם לצה״ל, כשל שהועלה פעמים רבות בוועדה אותה הובלתי. זהו פער שאגף השיקום לא יכול למלא. אני שמח לשמוע מפיו של הרמטכ״ל שיוקם ענף יעודי לליווי הלוחמים ובני משפחותיהם. שינוי מבורך".

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר