אוסטרליה: מלכה לייפר תעמוד לדין על 70 סעיפים של תקיפה מינית

העסקנית החרדית שהוסגרה לפני שמונה חודשים מישראל לאוסטרליה בדרך להרשעה: בית המשפט האוסטרלי הודיע כי הצטברו לא פחות מ-70 סעיפי תקפה מינית נגד תלמידותיה לשעבר

עמיאל ירחי עמיאל ירחי, חדשות כיפה 23/09/21 11:04 יז בתשרי התשפב

אוסטרליה: מלכה לייפר תעמוד לדין על 70 סעיפים של תקיפה מינית
מלכה לייפר, צילום: יונתן זינדל פלאש ש90

בית המשפט באוסטרליה קובע כי קיימות ראיות חזקות שיעמידו לדין את מלכה לייפר. 70 סעיפים של תקיפה מינית הצטברו בבית המשפט נגד לייפר שמואשמת בתקיפת תלמידות בבית הספר לבנות "עדת ישראל" במלבורן. לייפר מצידה ממשיכה לכפור באשמה. 

על פי כתב האישום, במן שהיו תלמידותיה לייפר תקפה מינית את דסי ארליך, ניקול מאייר ואלי סאפר בין השנים 2004-2008. השופטת האוסטרלית שדנה בתיק בערכאה נמוכה אמרה כי היא מאמינה שהעדויות שנתנו האחיות מספיקות כדי להרשיע של לייפר. כעת ממתינים לדיון התיק בערכאה גבוהה והדיון הראשון יערך ב-21 באוקטובר.

כזכור, לפני 8 חודשים ו-13 שנים אחרי שנמלטה לישראל, הוסגרה מלכה לייפר, לאוסטרליה לביצוע משפטה. לייפר שנאשמת בביצוע עשרות עבירות מין בקטינות, הוסגרה לייפר לאוסטרליה במבצע חשאי בהנחיית האינטרפול שהיה מעורב בהסגרתה לאוסטרליה ובליווי יחידת נחשון של שב"ס. ההסגרה הוקדמה בשל סגירתו נמל התעופה בן גוריון החל ממחר.

הסגרתה של לייפר התאפשרה לאחר שבתחילת השנה דחה בית המשפט העליון את הערעור שהגישה והכריז עליה כבת הסגרה. "יידע כל מי שמבקש למלט עצמו מן הדין כי לא ימצא בישראל עיר מקלט", אמרה שופטת העליון ענת ברון.

מארגון "מגן" המלווה את הנפגעות נמסר: אנו מברכים את מערכות הצדק באוסטרליה שלא לקחו זמן, וקבעו כי יש תשתית ראייתית בתיק מלכה לייפר. אנו עומדים לצד המתלוננות האמיצות שלא הסכימו לוותר ונלחמו שנים רבות על העמדתה של לייפר לדין ומשוכנעים שבית המשפט באוסטרליה ירשיע את לייפר וישים סוף לפרשייה הקשה הזאת.


(לייפר בבית המשפט).