אלימות בשכונות החרדיות מאה שערים: זריקות אבנים לעבר שוטרים שהגיעו לפרק סוכה

סוכה גדולה שנבנתה על פיגומים גבוהים בשכונת מאה שערים הדאיגה את העירייה והלילה נשלחו כוחות משטרה לפרק את הסוכה. תושבי השכונה הגיבו באלימות חריגה והותקפו על ידי השוטרים

עמיאל ירחי, חדשות כיפה 19/09/21 08:14 יג בתשרי התשפב

מאה שערים: זריקות אבנים לעבר שוטרים שהגיעו לפרק סוכה
הסוכה שפורקה הלילה, צילום: דוברות המשטרה

בשל הסכנה לחיי אדם ושלום הציבור, לפנות בוקר (א') פעלה המשטרה לפירוק פירוק הסוכה שנבנתה בשכונת מאה שערים. הסוכה נבנתה על פיגומים בגובה רב ומהווה סיכון ממשי לנפש ולרכוש, פוגעת בציבור משתמשי הדרך, ומסכנת גם את הציבור המגיע למרכז הרפואי שנמצא במקום. במהלך הפינוי התפתחה אלימות חריגה בין השוטרים למפגינים. 


(שוטרים במאה שערים בזמן שמושלכים לעברם חפצים. קרדיט: ידידיה אפשטיין).

בימים האחרונים התקיים שיח והידברות על ידי גורמי המשטרה והרשות המקומית אל מול בעליה של הסוכה שהוקמה בשכונת מאה שערים בירושלים, זאת במטרה להוביל לפירוקה ללא צורך בפעילות אכיפה. לנוכח העובדה שהסוכה לא פורקה ע״י מחזיק המקום, כעת המשטרה מאבטחת את אנשי עיריית ירושלים הפועלים מטעמה לפירוק הסוכה.


(שוטרים תוקפים מפגינים במאה שערים. קרדיט: ידידיה אפשטיין).

נציין כי בשבוע שעבר בוצע ניסיון על ידי עיריית ירושלים לפירוק הסוכה בליווי כוח משטרה, ואלו נתקלו בהתנגדות אלימה במהלכה הותקפו כוחות המשטרה והעירייה שפעלו במקום. אז התחייב בעל הסוכה לפרק אותה באופן עצמאי. בהמשך הגיש הבעלים עתירה למניעת פירוק הסוכה, ובימ״ש החליט שלא להוציא צו עיכוב ביצוע לפעולות העירייה בשל הסיכון הבטיחותי הטמון בה. 

כאמור, לפנות בוקר הגיעו כוחות משטרה אל שכונת מאה שערים בירושלים והחלו באבטחת גורמי העירייה בעת פירוק הסוכה ושמירת הסדר הציבורי באזור במהלך עבודות אלו. ישראל דיסקינד, אחיו של אחד ההרוגים באסון מירון כתב על הסוכה: "מי שמתעלם ממראות כאלה- מתעלם מאסון מירון הבא".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה לפירוק הסוכה: " הערב בוצעה עבודה להסרת קונסטרוקציה מסוכנת, שהורכבה בגובה של 12 מטר ברחוב זוננפלד, כך שהיא חוסמת חלק מנתיב הנסיעה ברחוב וגורמת גם הפרעה קשה לתנועה.

הקונסטרוקציה ומרפסת הסוכה הענקית שמעליה נבנו ללא היתר ותוך גרימת סכנה ממשית ובטיחותית למשתמשי המרפסת, להולכי רגל, לעסקים סמוכים, לסניף קופת החולים שבקרבת מקום, לילדים בשכונה, למכוניות נוסעות בסמוך ולכל עובר אורח במקום. למניעת הישנות אסונות נוספים כמו שקרו השנה בהר מירון ובגבעת זאב, בהם לצערנו קיפחו את חייהם 47 בני אדם, פעלה עיריית ירושלים, בסיוע משטרת ישראל, להסרת הסכנה".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר