בשורה לתיירים: התו הירוק יחול גם במדינות האיחוד האירופי

משרדי החוץ והבריאות הגיעו להסכמה עם מדינות האיחוד, אשר יכירו באישור התחסנות ישראלי לצורך כניסה למקומות בילוי ופנאי בשטחן. יחד עם זאת, המדינות עדיין יכולות להגביל כניסת זרים. לפיד: "היכולת לנסוע ולבקר בעולם מהווה בסיס להבטחת קשרים בין עמים ומדינות"

שמחה ברנס, חדשות כיפה 15/09/21 14:43 ט בתשרי התשפב

התו הירוק, ארכיון , צילום: Miriam Alster/FLASH90
התו הירוק, ארכיון , צילום: Miriam Alster/FLASH90

בעקבות מאמץ משותף של משרד הבריאות ומשרד החוץ, יחד עם שגרירות ישראל לאיחוד האירופי בבריסל, מדינת ישראל והאיחוד האירופאי הגיעו היום (ד') להסכמה על הכרה הדדית בתעודת מתחסן. ההסכמה,  שהושגה לאחר עבודתם של אנשי המקצוע מנציבות האיחוד האירופי ומשרדי הבריאות והחוץ, נועדה ליצירת תשתית טכנולוגית ומדינית משותפת. 

על בסיס ההכרה ההדדית, יושלמו כל ההיבטים הטכניים בתחילת אוקטובר וכך יתאפשר לאזרחי ישראל, מחזיקי תעודת מתחסן ישראלית, לקבל נגישות לתו הירוק האירופאי המאפשר כניסה למסעדות, מרכזי תרבות, מוסדות ציבוריים וכדומה, בהתאם להנחיות הקורונה בכל מדינה ומדינה. 
ההכרה ההדדית תקל על אנשי עסקים ותיירים ישראלים המבקרים במדינות האיחוד האירופאי ותכין את הקרקע לפתיחת סקטור התיירות הישראלי לקליטת תיירים אירופאיים. 
מעבר למדינות האיחוד האירופאי, ההסכם שהושג יאפשר למחוסנים ישראלים גישה לתו ירוק בכל מדינה נוספת המתחברת למערכת (כיום מחוברות למערכת גם מרוקו ותורכיה ומדינות נוספות). 

יש  לציין כי ההכרה ההדדית אינה תחליף לדרישות שמציבה כל אחת ממדינות האיחוד האירופי ומדינת ישראל עצמה לכניסת זרים ולזכותה של כל מדינה להציב דרישות כתנאי לאשר כניסה למדינה (חיסון, בדיקות קורונה או בידוד). 

שר החוץ יאיר לפיד: "היכולת לנסוע ולבקר בעולם מהווה בסיס להבטחת קשרים בין עמים ומדינות. הכרה הדדית בתעודות המתחסן בין ישראל והאיחוד האירופי היא צעד חשוב בהכנת הקרקע לקראת חזרה לשגרה בכל הקשור לקשרי התעופה והתיירות בין ישראל והאיחוד. אני מברך את הצוותים במטה משרד החוץ, הבריאות ואת שגרירות ישראל לאיחוד האירופי בבריסל על ההישג החשוב."

״זה צעד גדול במאמץ שלנו להקל על הציבור לאפשר שיגרת חיים לצד הקורונה", אמר שר הבריאות ניצן הורוביץ, " אירופה מכירה בתעודת חיסון ישראלית, ואנחנו מכירים בתעודת חיסון ממדינות אירופה. זה יאפשר הקלה משמעותית בתעופה, בתיירות וביחסים הכלכליים. כך אנחנו פועלים בכל תחומי החיים - מאבק נחרץ במגיפה ומאמץ גדול לחיסונים, תוך כדי שמירה על המשק פתוח, על התרבות, הלימודים ומקומות העבודה. תודה למקצועני משרד הבריאות ומשרד החוץ על המהלך״.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר