השר כהנא ביקר בכפר חב"ד: "אהבת ישראל של חב"ד היא צו השעה"

השר לשירותי דת סייר בכפר חב"ד עם ראשי התנועה לקראת ההכנות לסוכות, בירך על הפרויקטים שעוברים תחת ידיהם, שר משירי חב"ד ושיתף כי בשבילו חב''ד זו גירסא דינקותא

חדשות כיפה 14/09/21 14:36 ח בתשרי התשפב

השר כהנא בביקור בכפר חב"ד, צילום: ללא
השר כהנא בביקור בכפר חב"ד, צילום: ללא

השר לשירותי דת מתן כהנא הגיע הבוקר (ג') לכפר חב"ד והתקבל בחום על ידי אגודת חסידי חב"ד. הביקור נפתח בפרדס האתרוגים כאשר השליח הרב לוריא בעל הפרדס, לימד את השר את רזי גידול האתרוגים שגדלו מזרעי אתרוגו של הרבי מליובאוויטש שנקטף בקלאבריא שבאיטליה.

משם הגיע לבית אגודת חסידי חב"ד 770 שם קיבל את פניו מנהל בית אגו"ח הרב מנחם לאטאר, השר צפה במראות קודש מהרבי ונכנס לחדר הרבי להתפלל יחד עם צוותו. החלק המרכזי בביקור היתה ישיבת עבודה עם הנהלת אגודת חסידי חב"ד וצעירי חב''ד שהפכה מהר מאוד להתוועדות.

השר כהנא עם אתרוגי חב"ד

השר כהנא עם אתרוגי חב"ד, צילום: ללא

הרב אריאל למברג מזכל אגודת חסידי חב"ד פתח בסקירה על עבודת חב''ד והרצון לשיתוף פעולה ותקצוב המשרד וכך גם בנושא מינוי רבני חב"ד בערים ובישובים. לאחר אמירת 'לחיים' יו"ר אגודת חסידי חב"ד וצאגו"ח הרב יוסף יצחק אהרונוב, דיבר על נושא שלמות ארץ הקודש והבהיר את דברי הרבי בעניין שלמות ארצנו הקדושה לגבולותיה.

הרב לוי וילנקין מצעירי חב"ד האמון על כל העבודה האדירה המתבצעת בימים אלה של חגי תשרי הציג את העבודה הגדולה של השלוחים בכל הגזרות והביע רצון שהעבודת השלוחים תזכה לתקצוב מתאים ממשרד לענייני דת. הרב נפתלי ליפסקר הציג את מפת השליחות של 1,020 שלוחים בישראל, והרב דוד קורץ הציג את הפרוייקטים החדשים. 

הקשר של השר כהנא לחב"ד נחשף

הקשר של השר כהנא לחב"ד נחשף, צילום: ללא

השר מתן כהנא, פתח ואמר כי בשבילו חב''ד זו גירסא דינקותא וכי הוא בישוב בית גמליאל היה פעיל במועדוני חב''ד שהופעלו על ידי הרב אלימלך שחר, ופצח בשירי הימנוני מועדון חב''ד. השר הוסיף כי לשכתו תמשיך את הקשר עם אנשי חב״ד במטרה להביא לכך שלעבודה הגדולה שנעשית על ידי השלוחים יינתן לה ביטוי בעבודת המשרד. בפגישה השתתף גם הרב יחיאל גלוכובסקי, שדיבר בחום ושיתף מעבודת השלוחים בעירו. 

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר